CREE "Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu" - koncert

Wydarzenia (fot. mat. prasowe)

odbędzie się
dzisiaj
02
12.2022
Piątek
Tczew - CREE "Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu" - koncert
W całej Polsce zespół zagrał z tym projektem około 100 świetnie przyjętych, znakomitych pod względem frekwencji, koncertów i ze względu na tak duże zainteresowanie postanowił przedłużyć trasę "Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu".

CREE "Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu" - koncert
2 grudnia 2022 godz. 19.00
Sala widowiskowa CKIS, ul. Wyszyńskiego 10, Tczew
Bilety: 90 zł do dnia 2.11.2022, 100 zł od dnia 3.11.2022

Na setlistę koncertów "Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu" składają się nieśmiertelne klasyki Dżemu z lat, kiedy przed mikrofonem stał Ryszard Riedel, a także autorskie kompozycje "Sebastian Riedla & Cree" z bogatego okresu 28 lat nieprzerwanej działalności.
Cree to esencja rockowej muzyki, pełnej żywej energii, którą muzycy znakomicie potrafią oddać na koncertach. Doceniają to ich widzowie, a także media, co potwierdzają chociażby słowa opublikowane na łamach pisma "Teraz Rock", autorstwa Marcina Gajewskiego: "Bastek to również świetny wokalista. I doprawdy niesamowite, jak zaśpiewał Dżemową klasykę: nie zmieniając oryginalnych linii melodycznych, interpretował wielkie kompozycje po swojemu. I niemal tak samo żarliwie, co Rysio. I tu już nikt nie powie, że owe teksty są mu obce, że nie jest w nich autentyczny. On też to wszystko przeżył, choć z innej perspektywy. Jest naturalnym dziedzicem tych tekstów, tych emocji, tych fraz..."
"Czerwony jak cegła", "Wehikuł czasu", "Sen o Victorii" i inne hity wykonane na żywo przez Sebastiana Riedla i zespół Cree pozwolą odbyć sentymentalną podróż do pierwszych lat działalności grupy Dżem.

Skład zespołu:

- Sebastian Riedel - gitara, śpiew, harmonijka
- Bartłomiej Miarka - gitara
- Lucjan Gryszka - gitara basowa
- Kuba Majerczyk - perkusja
- Adam Lomania - instr. klawiszowe

Drukuj
Prześlij dalej