Kultura w sąsiedztwie. Piknik rodzinny na Czyżykowie

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
14
08.2022
Niedziela
Kultura w sąsiedztwie. Piknik rodzinny na Czyżykowie
Rodzinne pikniki to wspólna zabawa na świeżym powietrzu z masą atrakcji. Będzie strefa animacyjna dla dzieci, kolorowe dmuchańce, pokazy, gry i zabawy przy muzyce, Zumba Kids, konkurencje sprawnościowe, quizy z nagrodami, spektakle teatralne oraz kameralne koncerty.

Czyżykowo /Teren rekreacyjny /Niecka/
14 sierpnia 2022 godz. 15.00

W programie:

spektakl teatralny "Morskie opowieści" w wykonaniu Teatru Łata
koncert "Klasycznie z przytupem" - Gdańska Orkiestra Ogrodowa
animacje z kolorowa chustą
Zumba Kids + animacje taneczne
plenerowa fotobudka
sportowy challange z nagrodami
darmowe dmuchańce

Spektakl "Morskie opowieści"- Teatru Łata

"Morskie opowieści" to spektakl utrzymany w konwencji teatru ruchu, o lekkiej formie z wyraźnymi odniesieniami do slapstiku rodem z niemego kina.

Opowiada on historię pary bohaterów, którzy nie mogąc zaciągnąć się na żaden okręt postanawiają wziąć los we własne ręce i zbudować statek, na którym wyruszą w rejs. Jak to bywa na morskich szlakach - czekać ich tam będzie mnóstwo przygód. Nasi bohaterowie stoczą bitwę morską, będą musieli walczyć z żywiołem podczas burzy, stanąć oko w oko z groźną ośmiornicą aż wylądują na pozornie bezludnej wyspie...

Choć początkowe relacje między głównymi bohaterami nie należą do najbardziej udanych, to wspólne przygody zacieśniają ich więzi, co w finale kiełkuje prawdziwym uczuciem. Jest to więc spektakl nie tylko o odwiecznym pragnieniu i poszukiwaniu przygód ale i o znalezieniu prawdziwego skarbu jakim jest przyjaźń.

Teatr Łata - Założycielami "Teatru Łata" są Wioletta i Sławomir Dadej - twórcy niezależni, z teatrem związani od lat 90-tych.

Twórczość Teatru Łata zanurzona jest w nurcie physical theater, rzadko spotykanym w przestrzeni sztuki dla dziecka. Spektakle wyróżnia więc wyrazisty ruch, ekspresja i narracja prowadzona bez pomocy słów. Twórcom zależy aby otworzyć wyobraźnię dzieci i pokazać , że istnieje fascynująca przestrzeń dźwięku , obrazu i ruchu która niejednokrotnie mówi więcej niż wiele słów.Zapraszamy serdecznie do wspólnej zabawy!

Wstęp wolny!

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA