"Tczew - osiedla małe i duże z XIX-XXI w.". Promocja publikacji

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
20
10.2022
Czwartek
Tczew - "Tczew - osiedla małe i duże z XIX-XXI w.". Promocja publikacji
Osiedla są najbliższą i nieraz najważniejszą przestrzenią dla swoich mieszkańców. Miejscem, w którym przebywają na co dzień, a w związku z tym znają je od podszewki. To tu robią zakupy, uczą się, leczą, spędzają wolny czas, nawiązują relacje z sąsiadami. Każda dzielnica ma swój klimat i swoją historię. O tej ostatniej traktuje książka naszego kolegi Józefa Ziółkowskiego, której Fabryka Sztuk jest wydawcą.

Autor skupia się na osiedlach najnowszych, czego przykładem są Nowe Koszary, oraz starszych - założonych w dwóch poprzednich stuleciach. Zapoznaje czytelnika z okolicznościami ich powstania i dalszym rozwojem. Prezentuje dzielnice jako małe, acz ważne przestrzenie służące zaspokajaniu potrzeb zarówno ekonomicznych, jak i społecznych, słusznie traktując osiedla jako arenę życia codziennego. Na kartach publikacji poznajemy z imienia i nazwiska wiele osób szczególnie zaangażowanych w rozwój swojego osiedla. Obszerny tekst zawierający m.in. relacje czy wspomnienia został wzbogacony fotografiami.

Promocja książki "Tczew - osiedla małe i duże z XIX-XXI w." odbędzie się 20 października 2022 r. o godz. 18.00 w siedzibie głównej przy ul. 30 Stycznia 4.

Wstęp wolny. Uczestnicy wydarzenia otrzymają książkę w prezencie.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  gość_gość_gość

  20.10.2022, 11:55

  Wypociny:((

  Po co komu takie wypociny-kopiuj ,wklej:(:( Czy nie szkoda lasu na produkcję papieru? Kto płaci za takie rzeczy?

  Odpowiedz
  IP: 83.21.xx3.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.