Kto ma szansę na tytuł Sportowca Roku w Polsce?

(fot. mat. prasowe)
Kto ma szansę na tytuł Sportowca Roku w Polsce?
Rok 2023 był dla polskiego sportu całkiem korzystny. Rzeczywiście Polacy odnosili całkiem duże sukcesy, chociaż nie obyło się także bez klęsk i niespełnionych oczekiwań. Dziś zastanowimy się, kto ma szansę na tytuł sportowca roku.

Czy Iga Świątek ma szansę na tytuł sportowca roku?
Trzeba przyznać, że rok 2023 był udany dla polskiej tenisistki Igi Świątek, choć możnaby powiedzieć, że mogło być lepiej. Oczywiście Świątek wygrała z Sabalenką. Pokonała też Coco Gauff i obecnie zajmuje 1 miejsce w rankingu WTA. Trzeba pamiętać, że Polka wygrała w Cancun turniej WTA Finals i wróciła na fotel liderki. Wygranie WTA Finals i French Open to kolejne sukcesy w bogatej kolekcji Igi Świątek. Oczywiście wszyscy liczą, że kolejny rok będzie naprawdę udany i zawodniczka wywalczy kolejne ważne i cenne trofea. Już niedługo zacznie się Australian Open, który Świątek wcześniej zakończyła na czwartej rundzie.  Zwyciężyła w WTA 500 w Dausze i Stuttgarcie, a także WTA 1000 w Pekinie czy WTA 250 w Warszawie. W zeszłym plebiscycie Przeglądu Sportowego Świątek zajęła pierwsze miejsce i wszystko wskazuje na to, że i w tym roku zwycięży, tym bardziej że konkurencję zostawiła daleko w tyle.
       
Szanse Roberta Lewandowskiego w plebiscycie Sportowca Roku 
Wszystko wskazuje na to, że Robert Lewandowski nie ma jakichkolwiek szans na wygranie tytułu sportowca roku. Biorąc pod uwagę jego aktualną formę, można powiedzieć, że najlepsze czasy ma już chyba za sobą. Obecnie niezbyt dobrze radzi sobie w Barcelonie, jak i reprezentacji Polski. Forma Lewandowskiego nie jest najlepsza. Po ostatnim meczu został skrytykowany przez władze Barcelony, po tym jak nie udało mu się strzelić bramki w niemal pewnej sytuacji w starciu z Atletico Madryt. Barcelona zajmuje 4 miejsce w La Lidze. Coraz częściej też słyszy się, że Polak zostanie sprzedany. Trzeba jednak zauważyć, że poprzedni sezon Lewandowskiego nie był taki zły. Wtedy też Barcelona zajęła 2 miejsce w La Lidze.       


Kto jeszcze ma szansę na tytuł Sportowca Roku?

Rzeczywiście największą szansę na tytuł Sportowca Roku ma Iga Świątek, ale nie można zapominać o Dawidzie Kubackim, który miał również udany poprzedni sezon. W letnim Grand Prix odniósł trzy zwycięstwa i wygrał klasyfikację generalną. W Pucharze Świata na podium stanął w Sapporo i w Zakopanem. Zajął 3 miejsce na Mistrzostwach Świata w narciarstwie klasycznym w konkursie indywidualnym na dużej skoczni. W Oslo zajął 3 lokatę, jednak sezon zakończył przedwcześnie, a dokładnie 20 marca 2023 r. z powodu ciężkiej choroby żony. W tym momencie zajmował 2 pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Ostatecznie zajął 4 miejsce. Szanse na zdobycie tytułu sportowca roku ma również Bartosz Zmarzlik, który obecnie ściga się w Motor Lublin. Polak naprawdę dobrze radzi sobie w zawodach indywidualnych mistrzostw świata. Wystarczy tylko wspomnieć, że w ostatnich kilku sezonach zajął pierwsze miejsce. Wygrał też w drużynowym pucharze świata. Należy pamiętać, że rzadko sporty drużynowe radzą sobie bardzo dobrze w takich plebiscytach, ale w tym roku może być inaczej, biorąc pod uwagę fakt, że siatkarze odnieśli naprawdę duże sukcesy. Wygrali choćby Mistrzostwo Europy i to w naprawdę wielkim stylu. Zatem nie bez szans jest również Aleksander Śliwka, który z grona drużyny nominowany jest do tytułu. Jeżeli chcecie obstawiać Wasze ulubione sportyu, to możecie wykorzystać betfan kod promocyjny . Pamiętajcie, że zakłady sportowe zawsze wiążą się z ryzykiem.             


Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie! Link przeznaczony jest dla osób, które skończyły 18 lat. Zakłady bukmacherskie nieodłącznie związane są z ryzykiem.
Jeśli zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia, skontaktuj się z instytucjami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego. Artykuł ma charakter informacyjny, nie nakłaniamy i nie zachęcamy do uprawiania hazardu. 

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej