XXII Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej - turniej II

Plażówka (fot. mat. prasowe)
Tczew - XXII Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej - turniej II

zobacz galerię zdjęć: 3
W czwartek 18.07.2019 r. odbył się II turniej XXII Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej. Podobnie jak w zeszłym tygodniu frekwencja dopisała, do zawodów zgłosiły się 42 zespoły (17 OPEN, 16 kobiet i 9 w kategorii 40+).

Pogoda ponownie okazała się łaskawa dla siatkarzy, było słonecznie.

System gry taki sam jak na turnieju otwarcia - na początek rozegrano mecze w grupach, następnie w kategorii 40+ rozegrano półfinały i finał oraz mecz o 3 miejsce. W najliczniejszych kategoriach (kobiet i OPEN) po meczach grupowych najlepsza "ósemka" rozegrała fazę pucharową kończąc zmagania meczem o 3 miejsce oraz finałem.

W kategorii Pań w finale Patrycja Deja: Ela Klein dość gładko pokonały Olę Lange i Annę Szufladowicz 21:14. W meczu o III bardzo zacięty mecz toczyły Olga Klein : Daria Szyjkowska z Katarzyną Wontor i Magdaleną Obszańską. Po kilku zmianach na prowadzeniu gra zakończyła się wynikiem 28:30 dla Wontor i Obszańskiej.

W kategorii 40+ ponownie mierzyli się Krzysztof Dusowski i Michał Pielak z Robertem Karnowskim i Radosławem Chabowskim. Tym razem lepsi okazali się Karnowski : Chabowski, wygrywając 21:19. 
W meczu o III miejsce Piotr Łazarski i Łukasz Ciesielski gładko pokonali Jarosława Szwajkowskiego i Jacka Weltrowskiego 21:11.

Kategoria OPEN tradycyjnie przyniosła emocje. W wyniku meczów grupowych odpadały drużyny zajmujące wysokie miejsca w pierwszym turnieju, co spowodowało sporo zmian w tabeli i sprawiło że na kolejnym turnieju będzie bardzo ciekawie.
Mimo licznych niespodzianek faworyci Mikołaj Brange i Krzysztof Zbrzeźny ponownie znaleźli się w fianle i wygrali z Sławomirem Zemlik i Szymonem Szymkowiakiem 21:17. W meczu o III miejsce zagrali Bartosz i Maciej Bąk oraz Marek Rogiński i Maciej Kaszowicz, po zaciętej walce lepsi okazali się Rogiński : Kaszowicz wygrywając 21:18.

Za tydzień, w czwartek 25 lipca, trzeci turniej.

Organizator: Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji.
Sponsor: NIERUCHOMOŚCI SZENROK
Partner: Studio WARIAT - znakowanie odzieży, gadżety reklamowe.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +2

  Uczestnik_gość

  19.07.2019, 13:43

  Klasyfikacja generalna

  Dlaczego nie jest podana klasyfikacja generalna?

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx5.xx3 
 • +2

  qq_gość

  20.07.2019, 04:33

  Bo to dziadowski portal...

  Cytuj
  IP: 5.173.xx8.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.