Trzy medale pięcioboistów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

(fot. mat. prasowe)
Trzy medale pięcioboistów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
W dniach 26-28.06.2024 w Kraśniku odbył się Finał XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich LUBELSKIE 2024 w pięcioboju nowoczesnym.

Do imprezy na podstawie rankingu PZPNOW zakwalifikowało się po 32 najwyżej notowanych juniorów i juniorek młodszych w kategoriach U-14 dwubój oraz U-16 trójbój nowoczesny.
W tym gronie znalazło się 10- cioro tczewian, uczniów Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2.
Już sam fakt kwalifikacji należy traktować jako sukces młodych zawodników.
Zawodnicy UKS Dwójka Tczew na najważniejszej imprezie w sezonie zdobywają 3 medale
( 1 srebrny i 2 brązowe ):

2 miejsce indywidualnie Emilia Pawełek w trójboju dziewcząt;
3 miejsce indywidualnie Michalina Szramke w trójboju dziewcząt;
3 miejsce w sztafecie dwubój dziewcząt Hanna Zaborowska / Liliana Wieczorek.
Dwukrotnie zawodnicy otarli się o strefę medalową, zajmując "motywujące" 4 - te miejsca:
Liliana Wieczorek , indywidualnie w dwuboju dziewcząt;
Emilia Pawełek/ Artur Bąk w trójbojowej sztafecie MIX ;
Na 7 pozycji w stawce zameldowała się trójbojowa sztafeta MIX Pomorskie 2, w " tczewskim" składzie Michalina Szramke / Fabian Chamski;
10 miejsce indywidualnie w trójboju zajmuje Artur Bąk .
Wyniki techniczne:
Trójbój, roczniki 2009/10
( Strzelanie dokładne 10 serii po 5 strzałów 10 m./ pływanie 200 m. st. dowolnym, bieg 2000m.)
2 m. Emilia Pawełek (10)
418pkt/2:27/8:12;
3 m. Michalina Szramke(09) 413/ 2:30/8:17;
10 m. Artur Bąk (10) 360/ 2:15/ 7:10;
13 m. Fabian Chamski (10) 402/ 2:32/7:39;
14 m. Bartosz Synakowski (10) 388/ 2:24/ 7:43;
18 m. Dawid Czapiewski (10) 391/ 2:38/ 7:33;
Dwubój, roczniki 2011/12
( Pływanie 100 m. st. dowolnym, bieg 1000 m )

4 m. Liliana Wieczorek (11) 1:09/ 3:36;
13 m. Hanna Zaborowska (11) 1:13/ 3:50;
17 m. Kacper Popielarczyk (11) 1:15/ 3:33;
24 m. Arkadiusz Kijko (11)
1:12/ 3:52;
Sztafety dwubój ( 2x 50 m. st. dowolnym, 2 x 600m.)
3 m. Pomorskie 1 Hanna Zaborowska / Liliana Wieczorek 1:06/4:01;
10 m. Pomorskie 2 Arkadiusz Kijko / Kacper Popielarczyk 1:06/ 4:10;
Sztafety trójbój MIX ( 2 x 5 serii po 5 strzałów / 2x100 m. st. dowolnym / 2 x1000 m.)
4 m. Pomorskie 1 Emilia Pawełek/ Artur Bąk 396/ 2:07/ 7:14;
7 m. Pomorskie 2 Michalina Szramke/ Fabian Chamski 402/ 2:15/ 7:22;
12 m. MIX z Bartoszem Synakowskim w składzie
381/ 2:19/ 7:26;
Zawodnicy UKS "Dwójki" Tczew punktowali we wszystkich 7 rozgrywanych konkurencjach, a ich suma dała 4 miejsce w klasyfikacji klubowej ( na 24 sklasyfikowane). Wspólnie z pozostałymi klubami z Pomorza ( Starogard Gdański, Gdynia, Kosakowo) zajęli 2 miejsce w klasyfikacji województw.

Trener młodych zawodników Mariusz Marut podsumował start:
"Bardzo udane uwieńczenie całorocznej pracy szkoleniowej, pokazaliśmy charakter i walkę do samego końca DUMA !!! Trudna technicznie crossowa trasa pełna ostrych zakrętów, temperatura 31' C w cieniu ale cienia nie było, pierwszy start na pięknej olimpijskiej, 50 metrowej 8- mio torowej pływalni.
Do Kraśńika mimo odległości (595 km) i terminu w środku tygodnia dotarli najlepsi, najwierniejsi kibice - RODZICE, ich obecność jest nieoceniona i dodaje skrzydeł - SZACUNEK.
Teraz trzymamy mocno kciuki za pływaków w czasie ich startów na Mistrzostwach Polski, które odbędą się już w tym tygodniu w Ostrowcu Świętokrzyskim" - mówi trener M. Marut

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA