Powiatowa Licealiada w Koszykówce Dziewcząt i Chłopców

(fot. mat. prasowe)
W dniach 10 - 11 marca 2022 roku w hali sportowo - widowiskowej II LO w Tczewie odbyła się Powiatowa Licealiada w Koszykówce Dziewcząt i Chlopców. Organizatorem zawodów było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie wspólnie z II LO Tczew. Do zawodów w kategorii dziewcząt zgłosiły się 4 szkoły, natomiast w kategorii chłopców do turnieju przystąpiło 9 drużyn. W zawodach prawo startu miały uczennice, uczniowie szkół średnich dziennych z całego powiatu, rocznik 2002 i młodsi. Dziewczęta zostały przypisane do jednej grupy, gdzie swoje spotkania rozegrały systemem każdy z każdym.

W przypadku drużyn męskich zawody w fazie eliminacyjnej zostały przeprowadzone w trzech grupach. W każdej grupie zgłoszone drużyny rozegrały pojedynki między sobą systemem każdy z każdym. Następnie najlepszy zespół z każdej grupy awansował do grupy finałowej. Ostatecznie zwycięzcą zawodów w kat. Dziewcząt został zespół z I LO w Tczewie, natomiast w kat. Chłopców najlepsza okazała się drużyna z ZST Tczew.

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA:

I miejsce I LO Tczew

II miejsce ZSBiO Tczew
III miejsce ZSE Tczew
IV miejsce II LO Tczew

Skład Zespołu zwycięskiego: Kornelia Bednarska, Maria Gdaniec, Martyna Kowalska, Wiktoria Łosiak, Wiktoria Nobis, Agata Piotrowska, Maja Rutkowska, Oliwia Sikorska, Natalia Skibrowska

Trener/Nauczyciel WF: Dorota Szymkiewicz

I miejsce ZST Tczew

II miejsce UKLO Tczew
III miejsce ZSP Pelplin
IV - V - VI miejsce ZSB Tczew, II LO Tczew, ZSE Tczew
VII - VIII - IX miejsce I LO Tczew, ZSBiO Tczew, CM Pelplin

Skład Zespołu zwycięskiego: Wiktor Ambroziak, Dominik Chrzanowski, Szymon Galla, Piotr Jażewski, Łukasz Kelsz, Ignacy Kruszyński, Kordian Pufelski, Cezary Rosiński, Franciszek Sawicki, Tomasz Sumowski, Wiktor Szablewski, Bartosz Wojcieszak.

Trener/Nauczyciel WF: Grzegorz Żemajtis