Rekord świata i medale tczewian na Mistrzostwach Europy

Zawody (fot. mat .prasowe)
Tczew - Rekord świata i medale tczewian na Mistrzostwach Europy

zobacz galerię zdjęć: 3
Kolejny raz tczewscy sportowcy udowodnili, że Tczew sportami siłowymi stoi. Dali temu wyraz bijąc rekord świata i zdobywając 2 medale: złoty i srebrny na Mistrzostwach Europy prestiżowej federacji GPC w trójboju siłowym w Trnavie na Słowacji.

Zdobywcą tego najcenniejszego - złotego medalu oraz poprawieniem rekordu świata może poszczycić się ojciec - Józef Bejgrowicz, a srebrnego jego podopieczny - syn Tomasz Bejgrowicz.

Józef Bejgrowicz zdobył złoto w konkurencji trójboju siłowego (przysiad ze sztangą, wyciskanie sztangi leżąc oraz "martwy ciąg") w kategorii wiekowej Masters 6 i wagowej do 82,5 kg. Był to maraton dźwigania ciężarów, który trwał 5 godzin i który to na szczęście nie przeszkodził Józefowi Bejgrowicz, w ostatnim swoim podejściu na pomoście ustanowić nowy rekord świata w "martwym ciągu" - 235,5 kg. Wynik ten ostatecznie przypieczętował zwycięstwo Józefa w całym trójboju siłowym, w którym to uzyskał 460 kg, zostawiając daleko w tyle swojego rywala w walce o złoto Słowaka - Frantiska Oszika. Warto nadmienić, że poprzedni rekord świata należał do legendarnego trójboisty irlandzkiego - Billa Hilla, który to jest gwiazdą sportów siłowych w swoim kraju i niezwykle cenioną postacią irlandzkiego sportu.

Tomasz Bejgrowicz, krótko po zwycięstwie na Mistrzostwach Europy federacji XPC i ustanowieniu nowego rekordu Europy w trójboju siłowym, zdecydował się na kolejny start, tym razem w niezwykle prestiżowej federacji GPC. Trudy podróży i krótki czas na regenerację spowodował, że Tomasz nie był w stanie podjąć równej walki z zawodnikiem ze Słowacji - Markiem Zelo i musiał uznać jego wyższość w walce o złoto. Tomasz ostatecznie zakończył start na 2 miejscu w konkurencji trójboju siłowego w kategorii wiekowej Masters 1 i wagowej do 110 kg z wynikiem 560 kg.

Już następnego dnia po swoim starcie Tomasz Bejgrowicz pozytywnie zaliczył egzamin na sędziego międzynarodowego w konkurencjach trójboju siłowego. Tomasz tym samym dołączył do prestiżowego grona, tylko 2 sędziów międzynarodowych w Polsce - Franciszka Szabluka - Prezydenta Federacji GPC Polska i Józefa Bejgrowicz - legendy sportów siłowych, wielokrotnego mistrza świata i Europy w trójboju siłowym oraz rekordzisty świata. Tytuł sędziego międzynarodowego uprawnia do sędziowania zawodów trójboju siłowego o randze mistrzostw świata i Europy.
Mistrzostwa Europy federacji GPC rozgrywane były w ścisłym reżimie sanitarnym. Obsługa techniczna sztangi zobowiązana była do noszenia masek ochronnych. Nie przeszkadzało to jednak w sprawnym rozgrywaniu zawodów. Pod względem sportowym były to jedne z najlepszych zawodów federacji GPC, podczas których padło w sumie kilkadziesiąt rekordów świata i Europy i w których to udział wzięło prawie 500 zawodników z 16 krajów.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +3

  Nabuchodonozor II_gość

  07.09.2020, 12:34

  Moje gratulacje, szacunek

  I to jest prawdziwa, dobra wiadomość tego dnia. Jeszcze raz wielkie gratulacje. Życzę dalszych sukcesów, coś pięknego ;))

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx0.xx3 
 • +4

  spartakus_gość

  07.09.2020, 12:56

  Józek jak wino im starszy tym lepszy, Tomek ma na kim się wzorować, program treningów i dieta pod ręką. GRATULACJE !!!

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx3.xx9 
 • +3

  Ja_gość

  07.09.2020, 20:38

  Jozek

  Brawo dla Pana Józka. Tam u Pana zaczynałem za mlodego. Dziękuję i życzę dalszych sukcesów. Oby moc i zdrowie nie odpuściło ????????????

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx7.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.