Pogoń bez punktów w Łodzi

Pogoń Tczew (fot. mat. prasowe)
W ubiegły weekend, drużyna Pogoni Dekpol Tczew wybrała się na mecz do aktualnych Mistrzyń Polski, które w poprzedniej kolejce zremisowały z innym z beniaminków - Hydrotruckiem Radom. Dobra gra Tczewianek w ostatnich spotkaniach i potencjalnie sprzyjające okoliczności pozwalały wierzyć na korzystny rezultat spotkania.

Niestety, wydarzenia na boisku szybko zweryfikowały wiarę, bowiem głodne bramek i odbudowania morale Łodzianki, już w ósmej minucie rozpoczęły strzelanie goli, za sprawą Katarzyny Konat. Wysoko presujący SMS, przymuszał Pogoń raz po raz do błędów, co przełożyło się jeszcze tylko w pierwszej połowie do kolejnych czterech bramek, wytrącając drużynie Mateusza Sroki argumenty do nawiązania walki z rąk.

Druga połowa miała nieco inne oblicze, bowiem drużyna z Łodzi obniżyła, dotychczas agresywny pressing, co stworzyło więcej przestrzeni do gry piłkarkom z Tczewa. Pozwoliło to na nieco częstsze pojawianie się na połowie rywalek, natomiast tylko w nielicznych sytuacjach, prowadziło to do zagrożenia bramkarce przeciwniczek.

Ostatecznie, po 90. Minutach sędzia spotkania zagwizdała po raz ostatni i Pogoń wróciła do Tczewa bez punktów.

W tym tygodniu, piłkarki nożne zagrają aż trzy spotkania, wszystkie z nich odbędą się w Tczewie - w ramach ORLEN Pucharu Polski - przeciwko drużynom Pogoni Szczecin oraz 1.KS Ślęzy Wrocław - w środę 22.03. Natomiast kolejne Ekstraligowe starcie, przeciwko Śląskowi Wrocław rozegrane zostanie w sobotę 25.03 o godzinie 12:00.

Niemaszyk N., Rembalska A. (46' Pompa P.), Tabor Ł., Tryka M., Osowska V. (60' Kwiatkowska A.), Jeleń J., Sitarz J., Pąk A. (68' Tobiczyk K.), Ejzel K. (46' Witczak A.), Sobal M., Polańska R. (60' Murawska A.)