MEZZ 9-BALL Green Club Gdańsk - IX Memoriał Damiana Grzmila

MEZZ 9-BALL Green Club Gdańsk - IX Memoriał Damiana Grzmila (fot. Arkadia Tczew)
MEZZ 9-BALL Green Club Gdańsk - IX Memoriał Damiana Grzmila
W gdańskim Green Clubie odbył się turniej bilardowy sankcjonowany przez Polski Związek Bilardowy. Mezz 9-Ball Green Club Gdańsk - IX Memoriał Damiana Grzmila był zarówno pierwszym turniejem tego typu w Gdańsku a także kontynuacją Memoriałów pamięci juniora Arkadii Tczew Damiana. Do tej pory turnieje Memoriałowe odbywały się w kameralnym gronie w tczewskiej Arkadii. Od 2023 roku postanowiono rozszerzyć formułę turnieju aby pamięć o naszym juniorze objęła całą Polskę.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem był Norbert Żelasko, współorganizatorem Arkadiusz Sząszor a gospodarzem największy klub bilardowy w Trójmieście Green Club Gdańsk. Turniej zgromadził 124 bilardzistów z całej Polski w tym mistrza świata Wojciecha Szewczyka, oraz medalistów imprez światowych Mateusz Śniegockiego i Daniela Macioła. Liczną grupę stanowili też zawodnicy Arkadii Tczew, przyjaciele i znajomi Damiana. Wśród gości był Wiceprezes Pomorskiej Federacji Sportu pan Krzysztof Englander a także rodzice i siostra Damiana. Po wzruszającym otwarciu jakim było przybliżenie sylwetki Damiana zawodnicy przystąpili do rywalizacji.


Dwie tury rozgrywek grupowych wyłoniły 64 najlepszych bilardzistów turnieju, którzy kontynuowali rywalizację w drugim dniu turnieju. W dniu finałowym rozegrano także Turniej Drugiej Szansy. Najlepszym w nim okazał się Kacper Konkel z tczewskiej Arkadii. W ćwierćfinałach turnieju głównego zagrali: Wojciech Szewczyk, Nikita Rudenko, Igor Luliński, Daniel Macioł, Konrad Gdaniec, Mateusz Śniegocki, Paweł Cholewicki i Wiktor Fortuński. Najlepszymi z zawodników Arkadii Tczew, zajmując 17 miejsce w turnieju byli: Mateusz Sząszor, Kamil Sząszor i Cezary Antczak. W składzie półfinałów nie było niespodzianek: Wojciech Szewczyk pokonał Mateusza Śniegockiego a Daniel Macioł wygrał z Wiktorem Fortuńskim. "Creme de la creme" turnieju czyli finałowe starcie mistrza świata Wojciecha Szewczyka z wicemistrzem Europy Danielem Maciołem. Lepszym w tym emocjonującym starciu okazał się Daniel, pokonując Wojtka 9-5 i zgarniając największy puchar turnieju. Trzeci w tych zmaganiach był Mateusz Śniegocki. Współorganizatorem turnieju był prezes Arkadii Arkadiusz Sząszor.


Organizatorzy dziękują licznym sponsorom za ufundowane nagrody w tym sponsorowi tytularnemu firmie MEZZ. Podziękowania również dla właściciela klubu Green Leszka Pieśniaka, rodziców i siostry Damiana za przybycie, relacjonujących wydarzenie mediów oraz dla wszystkich zawodników za udział w turnieju.

Drukuj
Prześlij dalej