Ciężki mecz w Krakowie DECKI PELPLIN

Decka Pelplin (fot. mat. prasowe)

zobacz galerię zdjęć: 39
Spotkanie w Krakowie było bardzo ważnym spotkaniem dla naszego zespołu. Jadąc do Krakowa bez Damiana Janiaka i Mariusza Konopatzkiego było wiadomo, że będzie to trudny mecz, jednak dobrze przygotowani i z dużą wiarą wyruszyliśmy na południe Polski.

Mecz rozpoczął się od 6-ciu punków zdobytych przez Gospodarzy, 5-ciu naszych strat i prowadzenia aż 23-8. W końcówce udało się odwrócić inicjatywę i zakończyć 1 kwartę z wynikiem 25-16. Druga odsłona to praktycznie kontynuacja braku skuteczności DECKI oraz punktowanie krakowian. Bardzo słaba nasza skuteczność w pierwszej połowie, nie pozwoliła nawet zbliżyć się do Gospodarzy.

Po przerwie kibice bardzo mocno wierzyli w znany nam powrót naszej drużyny do meczu, jednak jedynie 3-cią kwartę udało nam się zremisować 16-16, utrzymując przewagę z pierwszej połowy. W ostatniej części meczu nie zmieniło się nic, a gospodarze powiększyli swoją przewagę i mogli spokojnie cieszyć się z 3-ciego zwycięstwa w sezonie.

Podsumowując spotkanie w ramach 8-mej kolejki Suzuki 1-ligi Mężczyzn - drużyna DECKI rozegrała bardzo przeciętne spotkanie. Można wskazać na dobrze zwiastujący powrót Dawida Sączewskiego do punktowania, kolejny mecz Mateusza Kaszowskiego - którego aktywność była bardzo widoczna i powrót Patryka Pułkotyckiego, który przyzwyczaił nas do swoich zdobyczy punktowych.

- Myślę, że każda drużyna w tej lidze - jeżeli straciłaby dwóch kluczowych graczy to miałaby problemy. My z tymi problemami musimy sobie radzić, bo na dzień dzisiejszy jest taka a nie inna sytuacja. Na pewno drużyna z AGH była od nas większa i silniejsza, i tutaj brawa dla nich, bo momentami tam, gdzie oni nam uciekali to byli agresywniejsi w obronie. Naszym zadaniem było przyspieszać tą grę i biegać od kosza do kosza - to założenie nie do końca zrealizowaliśmy. Uważam, że ta presja powinna być jeszcze większa. - trener DECKI, Marcin Radomski

AZS AGH Kraków 75 : 58 DECKA PELPLIN