XXIV Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej

Zawody (fot. mat. prasowe)

zobacz galerię zdjęć: 5
W czwartek 26 sierpnia odbył się IV - finałowy turniej Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej. W turnieju zaprezentowało się łącznie 17 zespołów - 2 drużyny KOBIET, 5 w kategorii 40+ i 10 OPEN.

W kategorii Pań rozegrano jeden, za to dwu setowy mecz, który rozstrzygnął o miejscach w klasyfikacji końcowej.
W finałowym meczu Aneta Pokryfka i Karolina Kirszenstein pewnie pokonały Sarę Skwierawską i Katarzynę Wróbel 2:0 (21:13 ; 21:14). Pary te zajęły kolejno I i II miejsce w klasyfikacji końcowej.

W kategorii 40+ rozegrano mecze w jednej pięcioosobowej grupie.
Ze względu na kontuzję która wykluczyła z turnieju finałowego vice liderów walka o końcowe miejsca na podium trwała do samego końca.

Jak się później okazało Para Denis Marchenko i Wojciech Zalewski nie odpuściła do samego końca wygrywając wszystkie swoje miejsce i pieczętując swój triumf w całym cyklu Tczewskiego Grand Prix.
Nie świadczyło to jednak o końcu emocji, rywalizacja o miejsca II i III trwała nieco dłużej, a kandydatów na te pozycje było trzech. Walka była tak zacięta, że po zakończonych meczach trzeba było liczyć tzw. małe punkty między trzema drużynami. Ostatecznie II miejsce w finałowym turnieju wywalczyła para Zbigniew Kowalski i Robert Jędrzejczak, trzecie miejsce zajęli Piotr Łazarski i Łukasz Ciesielski.
Takie rozstrzygnięcie spowodowało, że obie te drużyny awansowały w końcowym rankingu - Łazarski/Ciesielski na miejsce II, a Kowalski/Jędrzejczak na miejsce III, tym samym spychając o 1 punkt nieobecnych Michała Pielaka i Krzysztofa Dusowskiego na czwartą lokatę.

W kategorii OPEN również ze względu na brak drugich w rankingu Sławomira Zemlika i Artura Kowalskiego sprawa miejsc II i III była otwarta. Na początku rywalizowano w grupach, następnie rozegrano fazę pucharową.
W meczu o III miejsce Maciej Bąk i Michał Kaszowicz trafili na dobrze dysponowanych Karola Mrozka i Łukasza Stopkę. Mecz był bardzo wyrównany, nie zabrakło długich wymian piłek. Po zaciętej walce lepsi okazali się Bąk/Kaszowicz wygrywając 21:17.
W finale tak jak dwa tygodnie temu walczyli pewni już zwycięstwa w całym cyklu Mikołaj Brange i Krzysztof Zbrzeźny ich przeciwnikami byli Szymon Szymkowiak i Mikołaj Skotarek, którzy walczyli o miejsce na podium w końcowej klasyfikacji. Po zawodnikach widać było już zmęczenie spowodowane kapryśną pogodą i schyłkiem całego sezonu. Ostatecznie mecz bez większych problemów wygrali Brange/Zbrzeźny, którzy wygrali 21:11.

Organizator: Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji.
Sponsor: NIERUCHOMOŚCI SZENROK