Wyjazdowa wygrana na zakończenie rundy Pogoni Dekpol Tczew

(fot. Pogoń Tczew)
Pogoń Dekpol Tczew zakończyła rundę jesienną sezonu zwycięstwem nad KKPK Medyk POLOmarket Konin, wygrywając z przeciwniczkami 2:1. Spotkanie to było kluczowe dla obu drużyn, zwłaszcza dla Medyczek, które przed meczem zajmowały przedostatnie miejsce w tabeli, starając się zdobyć punkty, aby utrzymać się na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Z kolei Pogoń, zdobywając komplet punktów, mogła zbliżyć się do czołówki ligowej.

W prawdzie to Pogoń kontrowała przebieg gry od początku, ale to gospodynie z Konina, w 16. minucie za sprawą Jeleny Vujadinović zdobyły pierwszą bramkę. Niedługo później, Pogoń udowodniła swoją przewagę i wyrównującą bramkę strzeliła Julia Olkiewicz w 24. minucie, po ładnym dośrodkowaniu Agnieszki Rembalskiej.

W drugiej połowie Pogoń utrzymywała inicjatywę, ale długo walczyła o to bym przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ostatecznie kropkę nad "i" postawiła Klaudia Tobiczyk w 75. minucie wykorzystując sytuację po rzucie rożnym.

Obie bramki to debiutanckie trafienia Olkiewicz oraz Tobiczyk, które do Pogoni trafiły latem 2022 roku.

Podsumowując rundę jesienną, Pogoń Dekpol Tczew prezentuje solidną formę, zdobywając w 11 meczach 16 punktów. Zespół odniósł 5 zwycięstw, zremisował raz i przegrał 5 razy, co pozwoliło mu utrzymać się blisko czołówki tabeli. Radość z ostatniego zwycięstwa nad Medykiem Konin dodatkowo napawa optymizmem na przyszłość. Pogoń Tczew może spokojnie przygotowywać się do wznowienia rozgrywek, mając bardzo krótką drogę do utrzymania, a dobre występy na wiosnę mogą zbliżyć zespół nawet do podium.