Czwarte ligowe zwycięstwo na zakończenie rundy jesiennej

Pogoń Tczew (fot. mat. prasowe)
Ostatni mecz pierwszej ligi w tej rundzie Pogoń rozpoczęła równo o godzinie 12:00. Od początku meczu widoczne było ofensywne nastawienie obu drużyn. Jednak pomimo dobrej gry obu zespołów w pierwszej połowie, sytuacji stuprocentowych do zdobycia bramki było jak na lekarstwo i tym samym żadna z drużyn do przerwy nie strzeliła bramki.

Pogoń Dekpol Tczew 1 - 0 Skra Ladies Częstochowa

77' Monika Wziątek (Katarzyna Nowak)

Po powrocie na boisko zarysowała się przewaga Tczewianek zespołu. Piłka częściej znajdowała się na połowie przeciwniczek, nasza drużyna kreowała sporo sytuacji podbramkowych, a Skra bardziej skupiała się na grze z kontrataku. W 77 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Katarzyny Nowak, w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazła się Monika Wziątek, która strzałem prawą nogą umieściła piłkę w siatce. Do końca meczu Pogoń kontrolowała przebieg spotkania i wynik nie uległ zmianie. Czwarta wygrana z rzędu stała się faktem dzięki czemu zajmujemy na ten moment drugie miejsce w pierwszej lidze.

Kowalik, Tabor, Wziątek, Jeleń, Rembalska (73` Banaszkiewicz), Nowak, Czarnecka (70' Ścisłowska), Kwiatkowska (46' Dziadzio), Sobal , Osowska (86' Wołejszo), Jędrzejewska (84` Węsierska)