Weronika Ewald z kolejnymi sukcesami

(fot. nadesłane do redakcji)
Zaledwie 13 -letnia tenisistka ziemna z Tczewa, Weronika Ewald, kontynuuje rewelacyjne starty w turniejach z cyklu Tennis Europe Junior Tour U14 ( do lat 14 ). W dniach 18.02.2019 - 22.02.2019, w szwedzkiej Jarfalli, nieopodal Sztokholmu, Weronika wygrała kolejny turniej z tego cyklu, rangi 2, natomiast w deblu zdobyła znakomite 2 miejsce.

W drodze po tytuł Weronika pokonała kolejno Szwedkę Edit Cosmo 6:0,6:3, Finkę Marissę Minetti 6:1,6:0, Brytyjkę Vladę Kozak 6:1-,6:2. W półfinale stoczyła ponad dwugodzinny pojedynek z zawodniczką z Danii Rebeccą Munk Mortensen i wygrała 7:5-7:6(4), natomiast w finale pokonała Brytyjkę Talię Neilson Gatenby 6:2,7:6(3).
W grze podwójnej, z partnerką z Wielkiej Brytanii - Vladą Kozak, uległa w finale parze fińsko-włoskiej Scharlin/Urgessi 5:7,4:6.
Serdeczne gratulacje dla zawodniczki i jej trenerów - Siergieja Mykhailova oraz Dariusza Gajewskiego.