DECKA PELPLIN kończy sezon na 7. miejscu

Decka na 7 miejscu (fot. Decka Pelplin)
DECKA PELPLIN kończy sezon na 7. miejscu

zobacz galerię zdjęć: 3
Historycznym sukcesem kończy swój udział w rozgrywkach Suzuki 1-ligi Mężczyzn klub DECKA PELPLIN. Wywalczone 7. Miejsce i awans do fazy playoff dla pelplińskiego klubu - jest osiągnięciem, o którym nie marzył nikt jeszcze kilka lat temu.

Po bardzo trudnym rozpoczęciem sezonu, gdzie DECKA z bilansem 3-8 mogła wydawać się kandydatem do walki o utrzymanie - w terminarzu przyszła kolej na mecze z drużynami z którymi drużyna nie powinna mieć większego problemu. Tak też wyglądał Grudzień, w którym nie przegrała żadnego meczu a seria 6 zwycięstw zatrzymał dopiero zespół Górnik Trans.Eu Zamek Książ Wałbrzych.

Wraz z początkiem roku nadszedł czas na kolejne Derby Kociewia, tym razem rozgrywane na hali w Pelplinie. Derby Kociewia raz za razem przynoszą wiele emocji. Kibice obu drużyn podchodzą do tych spotkań bardzo emocjonalnie i głośnym dopingiem wspierają swoje drużyny. Przy wypełnionej do ostatniego miejsca hali niestety pelplińskiej drużynie nie udało się odnieść pierwszego zwycięstwa w Derbach Kociewia przegrywając to spotkanie po dogrywce 104:115.

Fenomenalna końcówka pierwszej rundy oznaczała, że drużyna zaczęła grać lepiej i osiągać więcej zwycięstw dzięki poprawie taktyki i umiejętności, a także poprawie współpracy między zawodnikami, co było widać w atmosferze panującej na treningach. Końcówka drugiej rundy to kolejna seria zwycięstw w wykonaniu DECKI przybliżające znacząco DECKĘ do awansu do fazy playoff.


- Krok po kroku, przed nami jest każdy kolejny mecz. Każdy kolejny jest najważniejszy, więc mamy niecały tydzień, żeby się przygotować. Na pewno musimy trochę odpocząć jutro a od wtorku już uruchamiamy misje Kraków - mówił trener po meczu z WKK Wrocław trener Przemysław Łuszczewski.

Historyczny sukces jakim jest awans do fazy playoff nie odbyłby się, gdyby nie jednoczesny rozwój Klubu Kibica Decki Pelplin. Niesamowity doping podczas domowych meczów wnosił wiele pozytywnych emocji i dodatkowej energii dla zawodników. Głośne okrzyki i skandowanie przez kibiców przygotowanych przyśpiewek - zdecydowanie pomogło osiągnąć ten sukces.

W ćwierćfinale playoff DECKA trafiła na drugi zespół sezonu zasadniczego - Dziki Warszawa. Przeciwnik wymagający i jasno określający swój cel na obecny sezon - awans do Polskiej Ligi Koszykówki. Pierwsze dwa mecze odbyły się na hali Koło w Warszawie, podczas których dwukrotnie DECKA była blisko zwycięstwa (85-73, 82-69), jednak żądne awansu Dziki skutecznie obroniły swój parkiet. 22 kwietnia rozgrywany na Hali Sportowej przy Zespole Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie mecz nr 3 był ostatnim meczem dla DECKI PELPLIN w kończącym się sezonie. Goście przyjechali zmotywowani i przygotowani, aby zakończyć ćwierćfinał właśnie w tym meczu, a DECKA nie była w stanie się temu skutecznie przeciwstawić. Ostatecznie DECKA PELPLIN wywodząca się z blisko 8-tysięcznego Pelplina zajęła historyczne 7. miejsce w Suzuki 1-lidze Mężczyzn.

- Chciałbym z całego serca podziękować każdemu z Was za wsparcie i zaangażowanie w trakcie tego niesamowitego sezonu. Z dumą patrzę na ostateczny wynik, czyli osiągnięcie historycznego sukcesu i zajęcie przez nas 7 miejsca w lidze. To był dla nas wspaniały sezon, pełen wyzwań, emocji i trudnych decyzji. To właśnie dzięki ciężkiej pracy całej organizacji, sponsorów, trenerów, działaczy i naszych wspaniałych kibiców, udało nam się osiągnąć ten wspaniały wynik. W imieniu całego klubu mówię "Dziękujemy" - mówi prezes klubu Przemysław Bieliński.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  Mil_gość

  25.04.2023, 11:09

  Może Tczew podpatrzy, jak zrobić sport na wysokim poziomie...oczywiście poza dziewczynami z Sambora i Pogoni.

  Odpowiedz
  IP: 83.14.xx6.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.