Parkrun Tczew w Londynie

Parkrun w Londynie (fot. mat. prasowe)
Tczew - Parkrun Tczew w Londynie

zobacz galerię zdjęć: 5
Parkrun na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń w Naszym mieście. W każdą sobotę, bez względu na porę roku miłośnicy aktywnego spędzania czasu wolnego spotykają się o 9:00 na Bulwarze Nadwiślańskim i pokonują trasę 5 km na własnych nogach biegając, spacerując, maszerując idąc o kijkach. Udział w parkrun jest darmowy, dla każdego bez względu na kondycję fizyczną, nie liczy się wynik tylko udział.

Pierwszy parkrun odbył się 2 października 2004 roku w Bushy Park w Teddington w Londynie o godzinie 9:00 udział w nim wzięło 13 osób a pomysłodawcą i założycielem jest Paula Sinton-Hewitta i tak to się zaczęło, parkrun rozlał się na cały Świat, jest również i u nas w Tczewie. Z ciekawostek to rekord frekwencji w Bushy parkrun wynosi 2545 uczestników (trochę nam brakuje) a najlepszy wynik uczestnika który ukończył trasę wynosi 13 minut 48 sekund.

Biegający Tczew wraz z koordynatorem parkrun Tczew postanowił odwiedzić miejsce w którym to wszystko się zaczęło. Pierwotnie odwiedziny miały się odbyć w kwietniu 2020 roku niestety Covid spowodował, że plany trzeba było odłożyć na później. Najważniejsze, że się udało w miniony weekend 11 czerwca byliśmy w Bush Park i wzięliśmy udział w 880 edycji parkrun. Było nas 26 osób i godnie reprezentowaliśmy parkrun Tczew. Udział wzięło 1107 osób, wynik nie był ważny liczył się udział w miejscu, gdzie narodził się parkrun. Trasa po malowniczym parku wśród biegającej zwierzyny, niezapomniane emocje i ciarki na całym ciele, super przeżycie. Zostaliśmy przywitani przez koordynatora spotkania, przekazaliśmy pamiątkowe gadżety i zaprosiliśmy do Tczewa.

parkrun to nie tylko aktywność, parkrun to poznawanie nowych ludzi i miejsc. Zbliżają się wakacje, być może planując swoje urlopy weźmiecie pod uwagę udział w parkrun. Obecnie w Polsce są 84 lokalizacje, a na całym świecie jest ich ponad 2000.

Wszystko o parkrun Tczew znajdziecie: www.parkrun.pl/tczew/
Jesteśmy w każdą sobotę 9:00 Bulwar Nadwiślański w Tczewie, serdecznie zapraszamy dołączcie do nas !!!
parkrun nie ma wakacji ????

ze sportowym pozdrowieniem
Biegający Tczew


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +3

  xxx_gość_gość

  23.06.2022, 11:23

  Brawa

  Brawa dla Tomka. Wspaniały człowiek

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx1.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA