Kolejna wygrana Pogoni Dekpol Tczew!

Pogoń Tczew (fot. mat. prasowe)
Kolejna wygrana Pogoni Dekpol Tczew!
Mecz był hitem kolejki rozgrywek 1 ligi kobiet. Na przeciw siebie stanęły zespoły zajmujące dwa pierwsze miejsca w ligowej tabeli. Mecz od pierwszych minut stał na wysokim poziomie, oba zespoły były przygotowane do spotkania bardzo dobrze pod względem taktycznym. Tczewianki częściej operowały piłką, jednakże najczęściej w środkowej strefie boiska.


Pogoń Dekpol Tczew 4 - 0 KOBIECY KLUB PIŁKARSKI STOMILANKI OLSZTYN
Bramki:
44` Martyna Tryka (Łucja Tabor)
65` Magdalena Sobal (Viktoria Osowska)

80` Magdalena Sobal (Julia Jędrzejewska)
88` Sara Podsiadło (Weronika Dziadzio)


Sytuacji podbramkowych z obu stron było jak na lekarstwo, a najwięcej zagrożeń było po stałych fragmentach gry, aż do końcówki pierwszej połowy, kiedy to kapitalnym uderzeniem z okolic 30 metra popisała się Martyna Tryka. Po wyjściu z szatni obraz gry się nie zmienił. W 55 minucie w dogodnej sytuacji znalazła się napastniczka z Olsztyna, jednakże świetnie interweniowała Natalia Niemaszyk. W 61 minucie po indywidualnej akcji, świetnym uderzeniem wykazała się Magdalena Sobal ale piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką i ostatecznie nie wpada do siatki. Trzy minuty później Sobal już znalazła drogę do bramki. Doskonale dołożyła nogę do piłki dośrodkowanej przez Viktorię Osowską i w 65 minucie Pogoń podwyższa na 2 do 0. Końcówka spotkania również należała do tczewianek. Przed zmianą swoje drugie trafienie zalicza Magdalena Sobal, a wynik spotkania na 4 do 0 ustaliła Sara Podsiadło

Tym sposobem drużyna z Tczewa awansowała na 1 miejsce w ligowej tabeli.

Skład:
Niemaszyk N., Tabor Ł., Jeleń J., Tryka M., Rembalska A., Sitarz.J.(53`Czarnecka N.), Nowak K., Jędrzejewska J.(83`Banaszkiewicz A.), Wołejszo K.(55`Dziadzio W.), Osowska V.(65`Pogrebnyak M.), Sobal M.(83`Podsiadło S.).

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA