Unia Tczew na rozgrywkach w Licheniu i Starym Polu

Unici na wyjeździe (fot. Unia Tczew)
Przejażdżka rollercosterem, nie dostarczyłaby chyba naszym kibicom i naszej drużynie tylu skrajnych emocji, co miniony weekend na PRO-TURNIEJE SUPER CUP w Licheniu. Z kolei zawodnicy Unii z rocznika 2016 pojechali na turniej w Starym Polu.

Do Lichenia Starego, zjechały 24 Top-owe akademie piłkarskie z Polski + dwie drużyny z Ukrainy.

Na turnieju, nasza drużyna rozegrała 234 minuty gry - 13 meczów (w systemie 7x7)
Niestety, emocje i stres wzięły górę u naszych zawodników i zespół trenera Adama Sobieraja, nie był w stanie w pełni pokazać swoich możliwości piłkarskich, popełniając sporo prostych błędów...
Pewnie na długo w pamięci naszych kibiców, pozostanie chociażby mecz z Lechem Poznań (jedną z najlepszych akademii piłkarskich w Polsce), w którym to nasza Unia długo prowadziła 2:0??, a na niespełna minutę przed końcem meczu, Lech wyrównał wynik na 2:2 i takim rezultatem zakończyło się to spotkanie.

Ostatecznie zajmujemy 16 miejsce, co dla całej drużyny, pomimo obsady turnieju jest sporym niedosytem.
Wierzymy jednak, że zdobyte doświadczenie zaowocuje w przyszłości.
Na uwagę zasługuje również fakt, że zdecydowanie 1 miejsce pod względem dopingu zajęli nasi kibice-rodzice , którzy głośno wspierali drużynę po zwycięstwach i porażkach
Dziękujemy Wam za tak liczną obecność i wspaniały doping??
Końcowa klasyfikacja turnieju (miejsca 1-6)