CYKLO Pelplin 2021 za nami!

Zawody (fot. Szymon Gruchalski)

zobacz galerię zdjęć: 2
Trzecia edycja kolarskiego wyścigu szosowego Cyklo Pelplin za nami. Ponad 245 zawodników i zawodniczek stanęło na starcie pod Bazyliką Katedralną by rywalizować na dwóch dystansach. Mała pętla liczyła 46 kilometrów, w tym wyścigu udział wzięło 160 osób. Natomiast na Dużej pętli liczącej 92 kilometry rywalizowało 85 zawodników i zawodniczek.

Na krótszym dystansie wśród Pań triumfowała Katarzyna Grochowska (Team MX Skórcz)z czasem 01:15:30.94 , która na mecie wyprzedziła Annę Wajs z Gdyni i Agatę Mikołajczyk (Bogdziewicz Team).

Wśród Panów zwyciężył Dawid Kaniecki (LTM Masters Team) z czasem 01:10:14.43, który "na kresce" wyprzedził Macieja Chmelewskiego (STC Stargard) i Miłosza Szymczaka z Lidzbarka Warmińskiego.

W ramach małej pętli odbyła się również rywalizacja zawodników z Miasta i Gminy Pelplin. W tej klasyfikacji zwyciężył Oskar Krajnik (Grupa Kolarska Gryf Tczew) z czasem 01:10:20.90. Na miejscu drugim uplanował się Jan Nowaczyński, a trzeci na mecie był Dawid Gajkowski (Grupa Kolarska Gryf Tczew).

Na dużej pętli w rywalizacji Panów po bardzo emocjonującym finiszu zwyciężył Jarosław Kowalczyk (Grupa Kolarska Gryf Tczew) z czasem 02:17:00.69. Tuż za nim linię mety przekroczyli Michał Błażejewski (ASE Trek Gdynia) i Łukasz Janic (STC Stargard).

W rywalizacji Pań najlepsza okazała się Kamila Mróz z Gdańska, która finiszowała z czasem 02:17:22.85. Drugie miejsce padło łupem Kamili Tomaszewskiej (Balance Trener Team). Na najniższym stopniu podium stanęła Beata Modlińska (Majbajk Team).

Ponadto na obu dystansach prowadzone były klasyfikacje wiekowe kobiet i mężczyzn. Pełne wyniki znajdziecie Państwo na stronie elektronicznezapisy.pl/event/5735/results

Nagrody wszystkim wyróżnionym zawodnikom wręczali Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Mirosław Chyła oraz dyrektor Pelplińskiego Centrum Sportu Piotr Wojciechowski.

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w organizację zawodów, a w szczególności:

policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie oraz Komisariatu w Pelplinie, strażakom OSP za pracę przy zabezpieczeniu trasy zawodów