XXII Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej - turniej VI

Siatkówka (fot. mat. prasowe)
Tczew - XXII Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej - turniej VI

zobacz galerię zdjęć: 3
W czwartek 29.08.2019r. zakończyło się XXII GP Tczewa w Siatkówce Plażowej. W ostatnim - szóstym turnieju zaprezentowały się 32 zespoły. ( 11 OPEN, 8 kobiet i 9 w kategorii 40+).

W kategorii Pań kolejny było bardzo ciekawie. Mecze były bardzo zacięte, a klasyfikacja końcowa jeszcze mogła się zmienić. W finale mierzyły się Ola Lange i Anna Szufladowicz ich rywalkami były Katarzyna Wontor i Magdalena Obszańska. Mecz finałowy był jednocześnie starciem o drugie miejsce w klasyfikacji generalne, lepiej trudy turnieju zniosły Ola Lange i Anna Szufladowicz gładko wygrywając 21:8. Mecz o III miejsce nie przyniósł nam już tak wiele emocji bo... się po prostu nie odbył. Natalia Gutkowska i Magda Meller oddały mecz walkowerem co automatycznie postawiło w komfortowej sytuacji ich rywalki - Patrycję Deję i Elę Klein, które dzięgi dzięki trzeciemu miejscu uplasowały się na szczycie klasyfikacji końcowej.

W kategorii 40+ kropkę nad "i" Postawili Michał Pielak i Krzysztof Dusowski. Świerzo upieczeni Mistrzowie polski pokonali w finale Łukasza Ciesielskiego i Piotra Łazarskiego 21:13 tym samym zapewniając sobie zwycięstwo w całym cyklu. Mecz o III miejsce to kolejny bardzo dobry występ Roberta Jędrzejczaka i Zbigniewa Kowalskiego , którzy bez większych problemów pokonali Krzysztofa Rózgę i Roberta Zilza 21:13.

W kategorii OPEN również ostatni turniej decydował o końcowych lokatach.

W finale swoją klasę potwierdzili mający już pewny triumf w całym cyklu Mikołaj Brange i Krzysztof Zbrzeźny, ich przeciwnikami byli Sławomir Zemlik i Szymon Szymkowiak. Wynik 21:12 dla duetu Brange : Zbrzeźny nie do końca odzwierciedla to co działo sięna boisku. Mimo wyraźnej przewagi byliśmy świadkami długich wymian piłek i widowiskowych akcji.
W meczu o III miejsce zagrali Karol Mrozek i Bartłomiej Krajnik oraz Jakub Nowak i Miłosz Kuliński. Duet Mrozek: Krajnik mający bardzo dobrą końcówkę sezonu wygrali spotkanie 21:14.

Po sportowych zmaganiach nadszedł czas na krótki relaks przy grillu i podsumowanie całego Grand Prix.
Po podliczeniu punktów nastąpiło rozdanie pucharów i nagród. W kategoriach Kobiet i +40 nagrodzono po 5 najlepszych zespołów, a w kategorii OPEN nagrody otrzymało 8 najlepszych drużyn.

Organizator: Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji.
Sponsor: NIERUCHOMOŚCI SZENROK
Partner: Studio WARIAT - znakowanie odzieży, gadżety reklamowe.

Drukuj
Prześlij dalej