Ważne trzy punkty i nadchodzące spotkania Pogoni Dekpol Tczew!

W sobotę 24. Września piłkarki Pogoni podejmowały u siebie, czterokrotnie Mistrzynie Polski - drużynę KKPK Medyk Konin i po bardzo dobrym meczu zwyciężyły aż 4-2, zdobywając kolejne punkty w tabeli Ekstraligi.

Cierpliwe budowanie ataków, wysokie ustawienie i odważna gra przyniosły pierwsze rezultaty już w dziewiątej minucie, kiedy to Magdalena Sobal opanowała piłkę w okolicy trzydziestego metra, ruszyła w stronę bramki i zakończyła swój ładną bramką po długim słupku. Drużyna gości również miała dużą chęć zdobycia gola, piłkarki z Konina raz po raz znajdowały się pod bramką gospodyń, jednak ich uderzenia były niecelne i wynik pozostawał bez zmian. Skuteczności nie brakowało jednak tego dnia Sobal, która w całym meczu zdobyła cztery bramki, poprowadziła swój zespół do zwycięstwa a także stała się najskuteczniejszą zawodniczką Ekstraligi po sześciu seriach spotkań. Medyk, do końca pragnął odmienić losy meczu i w ostatnich trzydziestu minutach zdobył dwie bramki, natomiast Pogoń panowała nad przebiegiem tego spotkania i ostatecznie to podopieczne Mateusza Sroki cieszyły się z wygranej.

Reprezentacyjna przerwa

Po szóstej ligowej kolejce, Ekstraliga pauzuje przez niemal trzy tygodnie, ze względu na przerwę reprezentacyjną. W jej trakcie, Magdalena Sobal oraz Julia Jędrzejewska, wspólnie z koleżankami z Reprezentacji Polski do lat 19 powalczą o awans do kolejnej rundy kwalifikacyjnej Młodzieżowych Mistrzostw Europy. W pierwszym, rozegranym już meczu, Polki zremisowały z Irlandkami (1:1), na placu gry 90 minut spędziły obie zawodniczki Pogoni, a Sobal, wpisała się także na listę strzelczyń.

Powrót do rozgrywek

Najbliższe spotkanie Ekstraligi piłkarki rozegrają na wyjeździe, ich przeciwniczkami będą zawodniczki AZS UJ Kraków, które w obecnym sezonie prezentują bardzo wysoką formę. Po sześciu rozegranych kolejkach, mają one na koncie pięć zwycięstw i plasują się na drugim miejscu w ligowej tabeli. Mecz rozegrany zostanie w sobotę, 15. Września o godzinie 13:00, na obiektach KS Prądniczanki Kraków, przy ul. Andrzeja Boboli 5, w Krakowie.

Tydzień później natomiast, Pogoń wróci na swój teren, by rozegrać już piąty mecz przed własną publicznością. Będzie to również kolejny z meczów, przeciwko zespołom z czołówki tabeli, bowiem GKS Katowice, który w ramach 8. Kolejki zawita do Tczewa, podobnie jak AZS UJ Kraków, zgromadził aż 15 punktów w tabeli Ekstraligi.