Powiatowa Licealiada w Piłce Siatkowej Dziewcząt

(fot. mat. prasowe)
Powiatowa Licealiada w Piłce Siatkowej Dziewcząt
14 marca 2022 roku w hali II LO w Tczewie odbyła się Powiatowa Licealiada w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Organizatorem zawodów było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie wraz z II LO.

Do zawodów zgłosiło się 8 szkół. W zawodach prawo startu mieli uczniowie szkół średnich dziennych z całego powiatu, rocznik 2002 i młodsi. Zawody przeprowadzono w 2 fazach tj. eliminacyjnej i finałowej. W fazie eliminacyjnej wszystkich uczestników zawodów rozlosowano do 2 grup. W grupach drużyny rozegrały pojedynki między sobą systemem każdy z każdym. Następnie w finale spotkały się zespoły, które wygrały swoje zmagania w grupie, natomiast o miejsca III-IV zagrały zespoły, które ukończyły rywalizację grupową na 2 miejscu..
Ostatecznie zwycięzcą zawodów została reprezentacja ZSP Gniew, która będzie reprezentować powiat Tczewski w półfinale wojewódzkim.

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA:

I miejsce ZSP Gniew
II miejsce UKLO Tczew
III miejsce I LO Tczew
IV miejsce ZSP Pelplin
V - VI miejsce ZSBiO Tczew, II LO Tczew
VII - VIII miejsce ZSB Tczew, ZSE Tczew


Skład Zespołu Zwycięskiego - ZSP Gniew:
Julia Gabrychowska, Paula Gonsiorowska, Patrycja Kaffka, Patrycja Krzyżanowska, Jadwiga Leszman, Julia Mokwa, Gabriela Nowak, Aleksandra Obarska
nauczyciel wychowania fizycznego - Wiesław Pepliński.


W tym miejscu serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Szkoły oraz nauczycielom wychowania fizycznego za umożliwienie i pomoc w przeprowadzeniu zawodów.

Drukuj
Prześlij dalej