Tczewianki w Półfinałach Mistrzostw Polski

(fot. mat. prasowe)
W niedzielę 3 lipca młodziczki tczewskiego Sambora walczyły w Ustce o zwycięstwo w Półfinałach Mistrzostw Polski w plażowej odmianie szczypiorniaka.

Mimo wielkiej walki w każdym meczu zabrakło im odrobiny szczęścia, by znaleźć się w strefie medalowej turnieju.

W pierwszym meczu po shootout'ach uległy 1:2 późniejszym zwyciężczyniom z Brodnicy. Mecz zaczął się bardzo dobrze dla tczewianek, które zwyciężyły pierwszego seta 18:14.
Drugi set to dominacja brodniczanek i porażka 6:28.
Pozostały shoot outy, które lepiej rozegrał zespół z Brodnicy wygrywając 2:5.

MKS Sambor Tczew - Brodnica I 1:2
(18:14; 6:28; 2:5)

W kolejnym meczu dziewczyny walczyły do ostatnich sekund z zespołem z Koszalina. W drugim secie zabrakło jednak zimnej krwi. W ostatnich sekundach rywalki doprowadziły do remisu 12:12 i złotej bramki, ostatecznie przegrywając seta 12:13 i cały mecz 0:2
MKS Sambor Tczew - KU AZS Politechnika Koszalińska 0:2
(14:24; 12:13)
Pozostało nam walczyć o 5 lokatę. Pierwszy set tczewianki rozegrały koncertowo wygrywając 18:12.
Drugi set to drobna zadyszka naszych zawodniczek i zwycięstwo odniósł drugi zespół z Brodnicy 12:16.
W niezwykle emocjonujących shoot out'ach górą były brodniczanki 4:5.