Pol Tour Kielce - Kamil Sząszor "to był najlepszy turniej w całym cyklu"

Pol Tour Kielce (fot. Kosmopell Arkadia Tczew)
Tczew - Pol Tour Kielce - Kamil Sząszor "to był najlepszy turniej w całym cyklu"
W ostatni weekend października najlepsi bilardziści z całego kraju zjechali do Kielc na turniej kończący cykl Grand Prix Polski. Na liście startowej można było zobaczyć ponad 70 zawodniczek i zawodników. Kosmopell Arkadia Tczew reprezentowali Kamil Sząszor oraz Grzegorz Lasota.

Najlepiej z drużyny z grodu Sambora spisał się Kamil, zaczynając turniej od trzech pewnych zwycięstw w grupie. W rundzie pucharowej wychowanek klubu Arkadia pokonywał kolejno: Jakuba Kowalczyka 5:0 i Daniela Macioła 5:3. Cieszy szczególnie to ostatnie zwycięstwo, bo Daniel to przeciwnik z najwyższej półki i odwieczny rywal Kamila. Następny mecz to była już walka o medale i w ćwierćfinale jego rywal Dominik Jastrząb okazał się minimalnie lepszy. Dla Kamila był to najlepszy turniej w całym cyklu w tym roku co daje nadzieję na bardzo ciekawą końcówkę sezonu.

Grzegorz Lasota również rozpoczął zmagania od trzech wygranych w swojej grupie i z pierwszego miejsca awansował do rundy pucharowej. Niestety Grzegorz następnego dnia przegrał swój pierwszy mecz i w całym turnieju został sklasyfikowany na 17 miejscu. Dzięki temu zawodnik Kosmopell Arkadia uplasował się na 14 pozycji w Rankingu Polski i awansował na grudniowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn.

Turniej wygrał ostatecznie zawodnik reprezentujący klub Zakręcona Bila Solumed Poznań - Mateusz Śniegocki pokonując w finale zawodnika gospodarzy Nosan Kielce Karola Skowerskiego.
Drukuj
Prześlij dalej