DECKA PELPLIN pokonana przez wicelidera ligi!

Decka Pelplin (fot. mat .prasowe)

zobacz galerię zdjęć: 40
12 grudnia drużyna DECKI PELPLIN podejmowała na własnym parkiecie gości z Wałbrzycha, zajmujących obecnie 2-gie miejsce w tabeli ligowej sezonu 2020/2021. Niestety goście przyjechali mocno zmotywowani dołożyć kolejną cegiełkę w drodze po awans do ekstraklasy i pokonali nasz zespół 72:95.

Pierwsza kwarta - to najbardziej wyrównane 10 minut w całym meczu, gdzie po zaciętej walce oraz "falach" naszej drużyny - udało dowieźć się wynik z jedynie 4 punktową stratą. Niestety wynik nie oddawał w pełni tego co było na boisku, bo trener Sarzało miał bardzo wiele uwag podczas wziętej przerwy na żądanie.

Od drugiej kwarty koszykarze z Wałbrzycha rozpoczęli spacer po zwycięstwo. Na nic zdawały się zmiany wprowadzane przez trenera Sarzało czy indywidualne starania zawodników. W sobotnim meczu w naszej drużynie nie iskrzyło. Oczywiście przeciwnik z najwyższej półki, jednak to co mogliśmy obejrzeć na boisku nie mogło się nikomu podobać. Różnica w zbiórkach (50 - Górnik, 31 - Decka), najprawdopodobniej rozstrzygnęła cały mecz.

Na wyróżnienie zasługuje dobry występ Nicka Madraya, który zanotował 21 punktów i 9 zbiórek, zdobywając prawie kolejne double-double. Bartosz Majewski dopiero w drugiej połowie rozpoczął zdobywanie punktów. Defensywa gości skutecznie zatrzymała naszych zawodników - Dutkiewicza, Dzierżaka, Pawłowskiego, Sączewskiego.

W najbliższą sobotę rozegramy ostatni mecz w pierwszej rundzie sezonu w Krakowie z TS Wisłą Chemart Kraków. Chcemy zakończyć ten rok zwycięstwem, aby w przyszły rok wejść z jeszcze większymi pokładami energii do wygrywania.

DECKA PELPLIN 72 : 95 TS Wisła Chemart Kraków