Dzień Sportu na Orliku w Pelplinie

Dzień Sportu (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - Dzień Sportu na Orliku w Pelplinie

zobacz galerię zdjęć: 2
Niedziela 9 września na pelplińskim Orliku upłynęła pod znakiem sportowej rywalizacji. W ramach Dnia Sportu odbyły się trzy wydarzenia sportowe. Rozpoczęliśmy pokazowym meczem drużyn rocznika 2012/13 Wierzycy Pelplin oraz AP Rąbała Jedynka Pelplin. Wynik w tym meczu był nieważny, liczyła się fantastyczna sportowa rywalizacja najmłodszych adeptów futbolu, która przyniosła sporo pozytywnych emocji wszystkim zgromadzonym.

Warto dodać, że oba zespoły trenują na co dzień na obiekcie "Orlika". Po zmaganiach najmłodszych przyszła kolej na turniej piłkarski dla dorosłych oraz turniej tenisa ziemnego w grze podwójnej, które były rozgrywane równolegle. Na korcie tenisowym bezkonkurencyjna okazała się para Tomasz Konkel/Piotr Glazik, która pokonała 6:1 parę Karolina Nowopolska/Przemysław Szczepaniak oraz 6:3 Oskara Krajnika i Łukasza Chyłę. W meczy Krajnik/Chyła kontra Nowoposka/Szczepaniak padł wynik 6:4. Na boisku piłkarskim rywalizowało 5 zespołów/ Grano systemem "każdy z każdym", mecze trwały 12 minut. Poniżej wyniki techniczne turnieju piłkarskiego:

1.Orlik Pelplin, 12 punktów
2.Orlik II Pelplin, 9 punktów
3.Strzał II Jabłowo, 6 punktów

4.Tigers Team, 3 punkty
5.Strzał Jabłowo, 0 punktów

Orlik 5:2 Tigers
Strzał 2:3 Strzał II
Tigers 2:1 Strzał
Orlik II 1:2 Orlik
Strzał 0:6 Orlik II
Strzał II 2:1 Tigers
Orlik II 5:0 Strzał II
Orlik 4:0 Strzał
Strzał II 1:4 Orlik
Tigers 1:4 Orlik II

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Natan Rupa (Orlik Pelplin).

Drużyna Orlik Pelplin zagrała w składzie: Dawid Klimczak, Oskar Rupa, Natan Rupa, Kamil Myszka, Adrian Dobrzyński, Filip Zieliński, Jakub Janka, Dawid Klimczak, Adrian Góralczyk.

Drukuj
Prześlij dalej