II turniej Grand Prix Powiatu Tczewskiego w Szachach rozstrzygnięty!

(fot. mat. prasowe)
W dniu 7 sierpnia 2021 roku w II LO w Tczewie odbył się drugi turniej Grand Prix Powiatu Tczewskiego w Szachach. Organizatorem wydarzenia był Uczniowski Klub Sportowy Skoczek Tczew wraz z Powiatowym Centrum Sportu w Tczewie.

W turnieju udział wzięło 21 zawodników w różnym przedziale wiekowym w tym 3 juniorów do lat 14. Podczas rozgrywek obowiązywała zasada kojarzenia systemem szwajcarskim oraz czas gry 10 min. + 5sek./ruch.

Zwycięzcą Grand Prix Powiatu Tczewskiego został Jacek Belczewski, który zgromadził 8 punktów, drugie miejsce zajął Wojciech Putlak, natomiast podium zamknął zwycięzca I turnieju Vitaliy Reshetniak. W klasyfikacji juniorów zwycięzcą został Jan Przybylski z dorobkiem 5 punktów.

Zwycięzca klasyfikacji generalnej otrzymał pamiątkowy puchar oraz nagrodę finansową, najlepszy junior - puchar i nagrodę rzeczową natomiast każdy uczestnik otrzymał upominek.