Grand Prix Tczewa w Tenisie ziemnym - II Turniej

Zawody (fot. mat. prasowe)
Grand Prix Tczewa w Tenisie ziemnym - II Turniej

zobacz galerię zdjęć: 2
W minioną sobotę 22.05.2021r. odbył się drugi turniej Grand Prix Tczewa w Tenisie Ziemnym do którego zapisało się 12 zawodników. Ze względu na piątkowe opady deszczu i grząską nawierzchnię drugi turniej również odbył się w całości na hali tenisowej.

Do drugiego turnieju zapisało się 12 zawodników, których rozlosowano do drabinki pucharowej. W pierwszej rundzie wolny los otrzymali czterej zawodnicy, którzy zajęli najwyższe lokaty podczas pierwszych rozgrywek. Każdy mecz rozgrywany był do dwóch wygranych setów.

Rozgrywki przebiegały w przyjaznej atmosferze, ale nie zabrakło sportowej rywalizacji.

Niespodziewanie wszyscy rozstawieni zawodnicy zostali wyeliminowani w II rundzie i żadnego z nich nie zobaczyliśmy w ćwierćfinałach.


Od samego początku mecze miały wysokie tępo, a ich zwycięzcy tracili zaledwie 1-2 gemy.

Dopiero w finale byliśmy świadkami bardziej zaciętego pojedynku. Podczas tego meczu byliśmy świadkami wielu długich i ciekawych wymian, zawodnicy nie odpuszczali żadnej piłki. Po emocjonującym spotkaniu lepszy okazał się Dawid Pałys, który pokonał Damiana Manuszewskiego 6:4, 6:4. Po obu zawodnikach było widać trudy sobotniego turnieju.

Najlepsza czwórka II turnieju:

1. Pałys Dawid
2. Manuszewski Damian
3. Dziel Piotr
4. Brange Mikołaj

Pierwsza runda została zakończona, kolejna zacznie się po przerwie 28.08.2021r, zapisy tylko w formie elektronicznej na stronie https://elektronicznezapisy.pl/event/5670.html .

Drukuj
Prześlij dalej