Porażka z liderem i pewna wygrana w Centralnej Lidze Juniorek

1 LIGA KOBIET Przegrana z liderem w Tarnowie
Tarnovia Tarnów 5 - 1 KS Pogoń Dekpol Tczew

22/05/2021 godz. 13:00
Tarnów

Wysoka przegrana z liderem oraz zespołem, który tydzień wcześniej przypieczętował awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Początek spotkania wymarzony dla gospodyń, które już po trzech minutach wygrywały dwa do zera. Pierwsze trafienie to błąd podczas otwarcia gry, druga bramka zdobyta po dobrze rozprowadzonym szybkim ataku przeciwniczek. Najkorzystniejszą sytuacje do zdobycia bramki miała Magdalena Sobal. Jej uderzenie głową było jednak minimalnie chybione. Przed przerwą na trzy do zera podwyższyły gospodynie. Po wyjściu z szatni na boisku pojawiły się Karolina Kwiatkowska i Sara Podsiadło. Po przerwie mecz się wyrównał i po kilkunastu minutach bramkę dla naszego zespołu zdobyła zmienniczka Karolina Kwiatkowska. Piłka po odbiciu się od słupka bramki wpadła do siatki. Nasza drużyna miała jeszcze swoje szanse na zdobycie bramki (strzały Magdaleny Sobal czy Joanny Ścisłowskiej), dzięki dobrej dyspozycji, Tarnovia zdobyła jeszcze dwie bramki i ustaliły wynik spotkania na 5 do 1.

Centralna Liga Juniorek U17 Pewna wygrana ze Stilonem
KS Pogoń Gościniec nad Wisłą Tczew 4 - 0 TKKF Stilon Gorzów Wielkopolski

23/05/2021 - godz. 16:00
Tczew, Stadion im. Jana Stachowiaka

Pewna wygrana przed własną publicznością naszych juniorek. Szybko strzelone dwie pierwsze bramki ustawiły przebieg spotkania. Otwierające trafienie należało do Oli Kurek, która pięknym uderzeniem pokonała bramkarkę przyjezdnych. Druga bramka rozpoczęła się od świetnego dośrodkowania lewą nogą Kamili Wołejszo. Jagodzie Grześkowiak pozostało tylko dołożenie stopy i skierowanie piłki z najbliższej odległości do bramki przeciwniczek. Cały czas to tczewianki były stroną przeważającą i dominowały nad przeciwniczkami. Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Trafienie na trzy do zera zaliczyła również strzałem pod poprzeczkę bramki Marcelina Ziewiec. Kilka minut później swojego drugiego gola w meczu zdobyła Jagoda Grześkowiak. Gratulujemy całemu zespołowi za świetną grę oraz okazały wynik.
W następnej kolejce nasz zespół zagra w Gdańsku z AP LOTOS Gdańsk. Spotkanie odbędzie się w niedzielę o godzinie 15:00 na boisku przy ulicy Wyzwolenia 8.