Bieg Cysterski 2021

Zawody (fot. mat. prasowe)
Tczew - Bieg Cysterski 2021

zobacz galerię zdjęć: 2
18 września 2021 roku odbyła się kolejna edycja Biegu Cysterskiego. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa biegacze ponownie stanęli na starcie pod Bazyliką Katedralną w Pelplinie. Do pokonania był dystans 5 kilometrów w Biegu Głównym.

Tradycyjnie odbyły się również Biegi Towarzyszące dla dzieci i młodzieży. Blisko 300 osób ukończyło zmagania i odebrało pamiątkowe medale. Na najlepszych zawodników i zawodniczki czekały dodatkowe nagrody, które wręczali Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Mirosław Chyła, dyrektor Pelplińskiego Centrum Sportu w Pelplinie Piotr Wojciechowski oraz prezesi KSGP "Sprint" Kulice - Jakub Wójcicki i Daniel Michna. Poniżej wyniki najlepszych zawodników według prowadzonych klasyfikacji:

BIEGI TOWARZYSZĄCE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

100 metrów (dziewczynki 2015 i młodsze)


1. Julka Rychłowska (Rożental)
2. Alicja Wysocka (Lignowy Szlacheckie)
3. Amelia Jasińska (Lignowy Szlacheckie)

100 metrów (chłopcy 2015 i młodsi

1. Szymon Bresa (Pelplin)
2. Filip Alaszkiewicz (Pelplin)
3. Bartosz Murawski (Zelgoszcz)

200 metrów (dziewczynki 2013/2014)

1. Lena Wolańska (Rumia)
2. Martyna Szwedowska (Kulice)
3. Julia Czerniak (Elbląg)

200 metrów (chłopcy 2013/2014)

1. Julian Seroka (Rożental)

2. Franciszek Lemka (Pelplin)
3. Aleks Michalski (Poliksy)

400 metrów (dziewczynki 2011/2012)

1. Martyna Waremczuk (Minięta)
2. Martyna Szulist (Nowy Dwór Pelpliński)
3. Maja Bukowska (Pelplin)

400 metrów (chłopcy 2011/2012)

1.Aleks Wohlfahrt (Pelplin)
2. Igor Jasiński (Lignowy Szlacheckie)
3. Oliwier Śledź (Rudno)

600 metrów (dziewczynki 2008/2009/2010)

1. Hanna Delewska (Rożental)
2. Laura Jabłońska (Dzierzgoń)
3. Agata Wysocka (Lignowy Szlacheckie)

600 metrów (chłopcy 2008/2009/2010)

1. Patryk Kryger (Tczew)
2. Jerzy Szumacher
3. Maciej Wojciechowski (Pelplin)

800 metrów (dziewczynki 2006/2007)

1. Jagoda Choinska (Stocki Młyn)
2. Dominika Kozłowska (Smętówko)
3. Wiktoria Wiecka (Rożental)

800 metrów (chłopcy 2006/2007)

1. Konrad Choinski (Stocki Młyn)
2. Kacper Roskosz (Pelplin)
3. Filip Wszelak (Kulice)



BIEG GŁÓWNY

KLASYFIKACJA GENERALNA KOBIET

1.Małgorzata Tuwalska (LKS Zantyr Sztum)
2. Marta Szumacher (Pelplin)
3. Agnieszka Pałkowska (Swarożyn)

KLASYFIKACJA GENERALNA MĘŻCZYZN

1. Leszek Czaja (TRI Starogard Gdański)
2. Eryk Mańka (DKS Powiśle Dzierzgoń)
3. Przemysław Bloch (Biegające Śliwice)

KLASYFIKACJA WIEKOWA KOBIET 16-19 LAT

1. Sandra Mańka (DKS Powiśle Dzierzgoń)
2. Iga Czapiewska (Pelplin)
3. Zuzanna Brosze (Pelplin)

KLASYFIKACJA WIEKOWA KOBIET 20-29 LAT

1. Marita Tomaszek (Gmina Gardeja Biega)
2. Magdalena Boschke (Pelplin)
3. Karolina Malinowska (Gniew)

KLASYFIKACJA WIEKOWA KOBIET 30-39 LAT

1. Natalia Wasiłowicz (LKS Zantyr Sztum)
2. Agnieszka Michna (Biegam Bo Lubię Pelplin)
3. Wioleta Frątczak (Pelplin)

KLASYFIKACJA WIEKOWA KOBIET 40-49 LAT

1. Dorota Czechowska (Biegający Tczew)
2. Grażyna Hulewicz (Biegający Tczew)
3. Barbara Bielińska (SKL Filippides BBL Starogard Gdański)

KLASYFIKACJA WIEKOWA KOBIET 50 LAT I WIĘCEJ

1. Bernadeta Rychłowska (Pelplin)
2. Jolanta Chojnacka (Pelplin)
3. Bożena Kowalska-Pasieka (Drużyna Szpiku)

KLASYFIKACJA WIEKOWA MĘŻCZYZN 16-19 LAT

1. Mateusz Kacperski (DKS Powiśle Dzierzgoń)
2. Jakub Wągiel (I LO Starogard Gdański)
3. Mateusz Piaskowski (I LO Starogard Gdański)

KLASYFIKACJA WIEKOWA MĘŻCZYZN 20-29 LAT

1. Oskar Krajnik (Pelplińskie Centrum Sportu)
2. Bartosz Kacperski (DKS Powiśle Dzierzgoń)
3. Robert Kordecki (Maratończyk Wielki Klincz)

KLASYFIKACJA WIEKOWA MĘŻCZYZN 30-39 LAT

1. Dariusz Styś (Pelplin)
2. Dariusz Nawrocki (Gdańsk)
3. Marcin Mikuś (Pelplin)

KLASYFIKACJA WIEKOWA MĘŻCZYZN 40-49 LAT

1. Grzegorz Główczewski (Biegający Tczew)
2. Krzysztof Sieniek (Licze)
3. Michał Rytlewski (Biegające Śliwice)

KLASYFIKACJA WIEKOWA MĘŻCZYZN 50-59 LAT

1. Marek Kurkowski (KS Sokół Zblewo)
2. Krzysztof Chojnacki (Pelplin)
3. Artur Stosik (Pączewo)

KLASYFIKACJA WIEKOWA MĘŻCZYZN 60-69 LAT

1. Marek Demirski (Biegające Śliwice)
2. Jerzy Piskorski (Pelplin)
3. Kazimierz Rekowski (Eaton RT/Biegający Tczew)

KLASYFIKACJA WIEKOWA MĘŻCZYZN 70 LAT I WIĘCEJ

1. Jerzy Tumiłowicz (Traktor Team Gmina Kwidzyn)
2. Edward Waśniewski (Klub Aktywnego Pelpliniaka)
3. Henryk Homa (Pelplin)

MISTRZOSTWA GMINY PELPLIN KOBIET

1. Marta Szumacher (Pelplin)
2. Agnieszka Michna (Biegam Bo Lubię Pelplin)
3. Magdalena Boschke (Pelplin)

MISTRZOSTWA GMINY PELPLIN MĘŻCZYZN

1. Dariusz Styś (Pelplin)
2. Marcin Mikuś (Pelplin)
3. Oskar Krajnik (Pelplińskie Centrum Sportu)


Organizacja imprezy nie byłaby możliwa bez wsparcia naszych sponsorów i partnerów, którym pragniemy serdecznie podziękować:

Michna Meat Sp. z o.o.

KSGP "Sprint" Kulice

PHU Ślizex

ST Rąbała Sp. z o.o.

Fundacja Radan

Serwis kosiarek i sprzętu budowlanego www.kosiarki-serwis.pl

OSP z terenu Gminy Pelplin

Policjantom z Komisariatu w Pelplinie oraz Wydziału Ruchu Drogogowego Komendy Powiatowej w Tczewie

Straży Miejskiej w Pelplinie

Panu Grzegorzowi Watkowskiemu

Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pelplinie

Fan-Tom Tomasz Korowaj

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA