Pierwsze ligowe zwycięstwo na wiosnę Pogoni!

Pogoń Tczew (fot. Fotoram.io / Ireneusz Makiła)
Polonia Środa Wielkopolska 1 - 2 KS Pogoń Dekpol Tczew.

Bramki (asysty):
49` Julia Jędrzejewska (Magdalena Sobal)
70` Patrycja Ziemba
82` Magdalena Sobal (Julia Jędrzejewska)

W sobotę Pogoń Tczew udała się na mecz 17. kolejki 1-szej ligi kobiet do Środy Wielkopolskiej.

Drużyna z wielkopolski przystępowała do tego meczu po dwóch wygranych z zespołami z Bielska Białej i Olsztyna. Jednak to zespół z naszego miasta przejął inicjatywę od samego początku, konstruując akcje na połowie rywalek, oraz tworząc sporo sytuacji strzeleckich, Pogoń oddala kilkanaście strzałów na bramkę, jednakże żadna z prób nie znalazła miejsca w siatce rywalek.

Precyzji, której brakowało w pierwszych czterdziestu pięciu minutach nie zabrakło na początku drugiej części gry. Powołana niedawno, na zgrupowanie Talent PRO Julia Jędrzejewska skutecznie minęła przeciwniczkę i strzałem prawą nogą w dłuższy róg bramki pokonała interweniującą Julię Parecką. Od tego momentu mecz się wyrównał, a przeciwniczki częściej bywały na naszej połowie boiska.

W siedemdziesiątej minucie uderzenie z dalszej odległości, którym popisała się Patrycja Ziemba znalazło drogę do bramki. Dwanaście minut później świetne podanie od Julii Jędrzejewskiej wykorzystała młodzieżowa reprezentantka Polski - Magdalena Sobal ustalając tym samym końcowy wynik tego spotkania. Blisko 90 minuty, dogodną sytuacje do wyrównania miały gospodynie, jednakże piłka odbiła się od słupka i wpadła do rąk Anny Węsierskiej. Po bardzo dobrym meczu trzy punkty wracają doTczewa.

Niestety w dwudziestej minucie meczu groźnie wyglądającej kontuzji nabawiła się Martyna Tryka. Po dokładniejszych badaniach okaże się na jaki długi czas wykluczona z gry będzie jedna z liderek naszego zespołu.

W niedzielę, majówkowego weekendu o godz. 12:00 Pogoń Tczew podejmie w Tczewie UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna.