Mistrzynie Polski zbyt mocne, Pogoń bez punktów

(fot. mat. prasowe)
Mistrzynie Polski zbyt mocne, Pogoń bez punktów
Punktualnie, w sobotnie południe rozpoczęło się spotkanie między Pogonią Dekpol Tczew a Mistrzyniami Polski - TME UKS SMS Łódź, w ramach czwartej kolejki Ekstraligi Kobiet. Spotkanie zapowiadało się na bardzo trudne dla tczewianek jeszcze przed jego rozpoczęciem, bowiem drużyna z Łodzi, wygrywała we wszystkich z trzech pierwszych kolejek, pewnie pokonując swoje rywalki.

Rzeczywiście, szybko pokazały swoją wyśmienitą formę i umiejętności także w Tczewie, bezlitośnie wykorzystując indywidualny błąd jednej z zawodniczek Pogoni już w trzeciej minucie, kiedy to po raz pierwszy w tym meczu na listę strzelczyń wpisała się Dominika Kopińska. Piłkarki z Tczewa wydawały się bezradne na dynamiczną i pewną grę drużyny gości, co w kolejnych minutach przełożyło się na dwie bramki Klaudii Jedlińskiej i do przerwy łodzianki prowadziły 3-0.

Po przerwie, sytuacja wyglądała bardzo podobnie do pierwszej odsłony, drużyna gości ruszyła z kolejnymi atakami. W niecałe dziesięć minut po przerwie Mistrzynie Polski dołożyły kolejne 3 trafienia, za sprawą Klaudii Jedlińskiej oraz Dominiki Kopińskiej i tym samym pozbawiły złudzeń piłkarki Mateusza Sroki, o możliwości doprowadzenia do korzystnego wyniku. Tempo ataków przyjezdnych nieco opadło i dopiero w 84. minucie Kopińska trafiła po raz ostatni zamykając wynik meczu.

Była to trzecia porażka Pogoni w tym sezonie, drużyna z jednym zwycięstwem plasuje się na 10. Miejscu w tabeli. W następnej kolejce, piłkarki udadzą się do Wrocławia, gdzie powalczą z lokalnym Śląskiem o dopisanie kolejnych punktów w tabeli Ekstraligi Kobiet.


Pogoń Dekpol Tczew 0 - 7 TME UKS SMS Łódź

3' 52' 54' 84' Kopińska

10' 20' 50' Jedlińska

Skład:

Banaszkiewicz A., Zielińska J. (60' Jałocha A.), Nowak K.(46' Jeleń J.), Tabor Ł., Jędrzejewska J. (65' Osowska V.), Ejzel K. (60' Okoniewska K.), Rembalska A.(k), Olkiewicz J. (48' Pompa P.), Czarnecka N., Tryka M., Sobal M.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA