Grand Prix Tczewa w Tenisie ziemnym - V Turniej

Tenis (fot. mat. prasowe)
Tczew - Grand Prix Tczewa w Tenisie ziemnym - V Turniej

zobacz galerię zdjęć: 3
W sobotę 11.09.2021 r. rozegrano ostatni turniej tegorocznego cyklu Grand Prix Tczewa w Tenisie Ziemnym. Do turnieju zapisało się 10 zawodników. Rozgrywki przeprowadzono systemem pucharowym. Rozpoczęto od dwóch meczy barażowych w których zagrali cztery najniżej sklasyfikowani zawodnicy. Zwycięzcy baraży awansowali do ćwierćfinałów.

Cały turniej miał bardzo szybkie tępo, może był to wynik odczuwalnej wysokiej temperatury i obawy przed deszczem. Niestety pogoda pokrzyżowała nieco plany i rozgrywki trzeba było dokończyć pod halą namiotową. Deszcz zaczął padać akurat pod koniec ostatniego meczu półfinałowego, zatem finał i mecz o III miejsce rozegrano już na innej nawierzchni.

W meczu o III miejsce spotkali się Damian Manuszewski i Nikodem Śmiałek. Zwycięzcą meczu został Damian Manuszewski pewnie pokonując rywala 6:1, 6:4.
W finale zagrali Dawid Pałys i Łukasz Pindel. Ostatni mecz tegorocznego Grand Prix obfitował w widowiskowe akcje. Po bardzo ciekawym meczu zwyciężył bardzo dobrze dysponowany tego dnia Dawid Pałys 6:1, 6:4.

Na zakończenie turnieju podliczono punkty, następnie pięciu najlepszych zawodników całego cyklu otrzymało nagrody. Przypominamy, że do klasyfikacji końcowej brano pod uwagę cztery najlepsze występy z całego cyklu.

Najlepsza piątka tegorocznego cyklu Grand Prix:

I Pałys Dawid Łukasz 222 pkt.
II Konkel Tomasz 168 pkt.
III Manuszewski Damian 144 pkt.
IV Czubek Łukasz 120 pkt.
V Pestka Sebastian 114 pkt.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +2

  kibic_gość_gość

  13.09.2021, 12:42

  pisownia

  Cytat z artykułu: "Cały turniej miał bardzo szybki tępo" Chyba jakiś dzban to pisał!

  Odpowiedz
  IP: 195.164.xx4.xx1 
 • JUR_gość

  22.09.2021, 23:37

  Najlepsi nie grają, Derektor nie dopuszcza do Turnieju żenada

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx8.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.