Mierzyli się w Grand Prix Powiatu Tczewskiego w Szachach!

(fot. mat. prasowe)
W niedzielę 2 kwietnia 2023 roku w II LO w Tczewie, Uczniowski Klub Sportowy Skoczek Tczew wspólnie z Powiatowym Centrum Sportu w Tczewie zorganizowali Grand Prix Powiatu Tczewskiego w szachach.

W zawodach udział wzięło 34 sympatyków w różnym przedziale wiekowym z wielu okolicznych miejscowości. Podczas rozgrywek obowiązywała zasada kojarzenia systemem szwajcarskim oraz czas gry 10 min. + 5sek./ruch.

Zwycięzcą Grand Prix Powiatu Tczewskiego został Jacek Belczewski, który zwyciężył 6 partii oraz zgromadził 7,5 punktu, drugie miejsce zajął Kacper Skrzypczyński z dorobkiem 5 zwycięstw, a podium zamknął Daniel Tyran. W klasyfikacji juniorów zwycięzcą został Stanisław Korszański z dorobkiem 5 punktów.

Zwycięzca klasyfikacji generalnej otrzymał pamiątkowy puchar oraz nagrodę finansową natomiast najlepszy junior - puchar i nagrodę rzeczową.