Grand Prix Tczewa w Tenisie ziemnym - VI Turniej

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Grand Prix Tczewa w Tenisie ziemnym - VI Turniej
W sobotę 21.09.2019 r. zakończyło się Grand Prix Tczewa w Tenisie Ziemnym. Na ostatni turniej zgłosiło się łącznie 14 zawodników (11 open, 3 junior).

W kategorii JUNIOR ostatni turniej przebiegał bez niespodzianek. Po rozegraniu meczy każdy z każdym ponownie zwyciężył Kacper Skrzypczyński pieczętując swoją wygraną w całym Grand Prix. Drugie miejsce w ostatnim turnieju zajęła Agata Łucka a trzecie Lena Wilczewska. Wyniki ostatnich rozgrywek nie wpłynęły na kolejność końcową.

Klasyfikacja końcowa Juniorów:

1. Skrzypczyński Kacper - 228 pkt
2. Wilczewska Lena - 204 pkt.
3. Łucka Agata - 126 pkt.

W kategorii OPEN było bardzo ciekawie za sprawą par, które utworzyły się po losowaniu i dalszemu przebiegu rywalizacji. Pierwsza runda przebiegła bardzo sprawnie, mecze trwały około godziny i kończyły się po 2 setach.
Do ćwierćfinałów awansowała trójka zawodników prowadząca w klasyfikacji. Dzięki takiemu układowi Łukasz Pindel mógł być pewny końcowego triumfu w całym cyklu, natomiast walka o miejsce drugie między Markiem Gutjar a Damianem Manuszewskim zapowiadała się bardzo ciekawie. Los sprawił, że zainteresowani spotkali się w meczu dającym przepustkę do finału. W bezpośrednim pojedynku lepszy okazał się Marek Gutjar, który wygrał 6:3; 6:2.
W meczu o III miejsce Damian Manuszewski zagrał z debiutantem tegorocznego GP Arkadiuszem Woźniakiem. Mecz przebiegał pod dyktando Damiana Manuszewskiego, który pewnie wygrał 2:0 (6:3, 6:3). Zwycięzca małego finału był już pewny trzeciego miejsca w klasyfikacji końcowej, jednak czekał z niecierpliwością na wynik meczu Marka Gutjar.
W finale wcześniej wspomniany Marek Gutjar miał mierzyć się ze spokojnym o swoją końcową pozycję Łukaszem Pindlem... Miał to być ciekawy finał i walka do końca o drugie miejsce w klasyfikacji generalnej jednak Marek Gutjar oddał mecz finałowy walkowerem.

Taka sytuacja spowodowała, że ostatecznie po podliczeniu punktów po raz drugi z rzędu w klasyfikacji końcowej zwyciężył Łukasz Pindel, drugi był Damian Manuszewski, a trzeci Marek Gutjar. Co ciekawe Panowie w identycznej kolejności zakończyli Grand Prix w zeszłym roku.

Najlepsza piątka w kategorii OPEN:
1. Pindel Łukasz - 288 pkt
2. Manuszewski Damian - 222 pkt.
3. Gutjar Marek - 216 pkt.
4. Błaszkowski Andrzej - 126 pkt.
5. Brange Mikołaj - 96 pkt.

Po zakończeniu zmagań, trzech najlepszych zawodników w każdej grupy wiekowej otrzymało pamiątkowy puchar, nagrody rzeczowe otrzymało pięciu najlepszych zawodników w każdej kategorii.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • #wobronietcsir_gość

    23.09.2019, 21:56

    #wobronietcsir

    Odpowiedz
    IP: 84.38.xx9.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.