30 stycznia Biegający Tczew świętuje 10 urodziny

(fot. mat. prasowe)
30 stycznia Biegający Tczew świętuje 10 urodziny
z kart historii... Stowarzyszenie Biegający Tczew powstało z inicjatywy Tomasza Tobiańskiego. Na zebranie założycielskie 30 stycznia 2013 (w Dniu Tczewa - dniu upamiętniającym wkroczenie do Tczewa żołnierzy Błękitnej Armii gen. Hallera w 1920r.) przybyło 16 osób... teraz jest nas już ponad 100 członków i wielu sympatyków. Dziękujemy!

Celem Stowarzyszenia jest propagowanie biegania, uczestniczenie w imprezach sportowych, przeprowadzanie biegów ulicznych i przełajowych, organizowanie spotkań biegowych o charakterze rekreacyjnym oraz popularyzacja aktywnego, zdrowego stylu życia.
W ciągu tych 10 lat staliśmy się sportową wizytówką naszego miasta - bo to co robimy jest naszą pasją i zawsze niesiemy #radośćbiegania  

To dzięki ogromnej różnorodności wiekowej  i różnemu doświadczeniu sportowemu nasze Stowarzyszenie jest tak wyjątkowe. To poprzez sportowy kontakt pomiędzy członkami Stowarzyszenia, wspólny udział w treningach, wymianę doświadczeń i dobrych wzorców podnosimy swój biegowy i ogólnorozwojowy poziom.

Nie zapominamy również o wspaniałym aspekcie towarzyskim i wspólnych spotkaniach na imprezach i celebracjach pobiegowych.
Cieszymy się, że razem możemy nieść Radość Biegania i bardzo często Radość Pomagania i wszczepiamy ją z sukcesem w innych mieszkańców powiatu tczewskiego.

W ramach świętowania zapraszamy do udziału w parkrun Tczew w sobotę 28 stycznia 2023 oraz 4 lutego 2023 roku na wspólne pokonanie 10 km na 10-te urodziny BT a to wszystko ramach parkrun Tczew start o godz. 9:00, Bulwar Nadwiślański w Tczewie. Po pokonaniu 5 kilometrowej trasy zapraszamy na słodki poczęstunek www.parkrun.pl/tczew

Wszystko o Stowarzyszeniu Biegający Tczew znaleźć można: www.biegajacy.tczew.pl


Drukuj
Prześlij dalej