Pogoń umacnia się na pozycji lidera

Pogoń Tczew (fot. mat. prasowe)
Tczew - Pogoń umacnia się na pozycji lidera
Mecz w Łodzi rozpoczął się z dziesięciominutowym opóźnieniem i właściwie od samego początku Tczewianki kontrolowały mecz. W pierwszych piętnastu minutach aż trzykrotnie zagroziły bramce gospodyń, jednak brakowało im skuteczności i na tablicy ciągle widniało 0-0. Po pół godziny, aktywne stały się zawodniczki SMSu Łódź i skonstruowały kilka groźnych sytuacji, jednak podobnie jak Pogoni brakowało im skuteczności. Bliżej gwizdka wieńczącego pierwszą połowę uderzały jeszcze Magdalena Sobal oraz Katarzyna Nowak, jednak dwukrotnie gospodynie uratowała obręcz bramki a niedługo później sędzia zakończyła pierwszą część spotkania.

UKS SMS II ŁÓDŹ 0 - 4 Pogoń "Dekpol" Tczew

Bramki (asysty):

53' Jeleń (Tryka)


61' Sobal (Rembalska)

66' Podsiadło (Jędrzejewska)
70' Sobal (Podsiadło)


Skład:

Niemaszyk N., Tabor Ł., Jeleń J. (65' Wziątek M.), Tryka M., Rembalska A., Nowak K. (70' Banaszkiewicz A.), Jędrzejewska J., Sitarz J. (55' Czarnecka N.), Wołejszo K. (45' Pogrebnyak M.), Osowska V. (60' Podsiadło S.), Sobal M.


Druga połowa już tradycyjnie wyglądała lepiej w wykonaniu podpiecznych Mateusza Sroki. Pierwsze wymierne efekty przyniósł rzut rożny wykonywany w 53. minucie przez Martynę Trykę, jej celne dośrodkowanie wykorzystała Joanna Jeleń i strzałem głową wyprowadziła Pogoń na prowadzenie. Nie trzeba było długo czekać na podwyższenie - tym razem Agnieszka Rembalska obsłużyła podaniem górą Magdalenę Sobal, która "szczupakiem" wpakowała piłkę do siatki. Trzecią bramkę zdobyła Sara Podsiadło, która dołożyła nogę do uderzenia po długim słupku Julii Jędrzejewskiej. Wynik meczu ustaliła niezawodna Magdalena Sobal, wykorzystując ponownie dośrodkowanie i tym samym zdobywając 31. Bramkę w tym sezonie w rozgrywkach 1.Ligi.

Kolejne zwycięstwo umocniło Pogoń na pozycji liderek tabeli, w najbliższym tygodniu w Tczewie odbędą się aż dwa spotkania. W środę (27/04, godz. 12:00) - Tczewianki w ramach ? finału Pucharu Polski zmierzą się z aktualnymi mistrzyniami Polski - KKS Czarni Sosnowiec. Natomiast w sobotę podejmą kolejne z bezpośrednich rywalek do awansu - drużynę HydroTrucku Radom (30/04, godz. 12:00).

Drukuj
Prześlij dalej