Pewne trzy punkty Pogoni Dekpol Tczew

(fot. mat. prasowe)
Mecz z Rolnikiem Głogówek zapowiadał się na taki, w którym zobaczymy dużo walki, bowiem od jego rezultatu zależało pozostanie drużyny z południa, w 1. Lidze. Pomimo dużego zaangażowania Rolnika, to Pogoń od samego początku sprawowała kontrolę nad meczem. Pierwszy wymierny dowód przewagi nadszedł już w 10 minucie, kiedy to po jednej z kolejnych sytuacji, Pogoń wykonywała rzut rożny. Dobrze dokręcona przez Julię Jędrzejewską piłka, trafiła na nogę Magdaleny Sobal, a ta "wsadziła" ją do bramki. Kolejne ataki Tczewianek, przeplatane były kontratakami Rolnika, jednak drużynie przyjezdnej brakowało skuteczności i w pierwszej połowie strzelała tylko Pogoń. Druga bramka, padła kiedy to, Kasia Nowak, najpierw znalazła się z piłką w środku pola karnego, następnie była nieprzepisowo zatrzymywana a finalnie, zamieniła stały fragment gry na gola. Wysoko ustawiona Pogoń, stale presująca rywalki, zmusiła je w 40. Minucie do błędu przy wyprowadzeniu, który bez litości wykorzystała Magdalena Sobal i podopieczne trenera Sroki, schodziły do szatni prowadząc.

Pogoń Dekpol Tczew 4 - 1 LKS Rolnik Głogówek

Bramki:
10' Magdalena Sobal (Julia Jędrzejewska)

24' Katarzyna Nowak (K)

40' Magdalena Sobal

64' Kinga Ejzel

89' Magdalena Sobal (Julia Jędrzejewska)

Druga połowa wyglądała nieco inaczej, optyczna przewaga Pogoni zaczęła topnieć, a obie drużyny poszły na wymianę ciosów i na zmianę atakowały swoje bramki. To drużyna gości, która doznała przebudzenia po przerwie w końcu postawiła na swoim i za sprawą Kingi Ejzel zdobyła bramkę na 3-1. Rolniczki ewidentnie nabrały rozpędu i parokrotnie zagrażały bramce bronionej przez Natalię Niemaszyk, jednak w tym meczu padła jeszcze tylko jedna bramka i to dla Pogoni. Wywalczoną w środku pola piłkę, Maryna Pogrebnyak oddała Joannie Ścisłowskiej, ta przekazała ją do Julii Jędrzejewskiej, która długim podaniem obsłużyła Magdalenę Sobal. Napastniczka wygrała pojedynek biegowy z obrończynią po czym uderzyła po długim słupku i ustaliła wynik spotkania na 4-1.

Pogoń po zakończeniu serii spotkań w ramach 19. Kolejki 1. Ligi zajmuje trzecie miejsce, traci jeden punkt do drugiego SWD Wodzisław Śląski i nadal walczy o wejście do Ekstraligi kobiet. Rywalkami podpiecznych Mateusza Sroki, w nadchodzący weekend będą zawodniczki Resovii, mecz odbędzie się w Rzeszowie, w najbliższa sobotę.

Skład: Niemaszyk N., Tabor Ł., Wziątek M., Tryka M., Jędrzejewska J., Jeleń J. (46' Banaszkiewicz A.), Czarnecka N. (65' Ścisłowska J.), Nowak K. (76' Sitarz J.), Dziadzio W. (60' Pogrebnyak M.), Podsiadło S. (65' Osowska V.), Sobal M.