Powiatowa Licealiada w Piłce Siatkowej Dziewcząt

Zawody (fot. mat. prasowe)
Tczew - Powiatowa Licealiada w Piłce Siatkowej Dziewcząt

zobacz galerię zdjęć: 3
20 lutego 2020 roku w hali II LO w Tczewie odbyła się Powiatowa Licealiada w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Organizatorem zawodów było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie wraz z II LO, w tym miejscu serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Szkoły Dorocie Kościjańczuk oraz nauczycielom wychowania fizycznego za umożliwienie i pomoc w przeprowadzeniu zawodów.

Do zawodów zgłosiło się 8 szkół. W zawodach prawo startu mieli uczniowie szkół średnich dziennych z całego powiatu, rocznik 2000 i młodsi. Zawody przeprowadzono w 2 fazach tj. eliminacyjnej i finałowej. W fazie eliminacyjnej wszystkich uczestników zawodów rozlosowano do 2 grup. W grupach drużyny rozegrały pojedynki między sobą systemem każdy z każdym. Następnie w półfinale spotkały się zespoły z miejsc I-II (grając na krzyż 1-2, 2-1) w finale A o miejsca I-II zagrali zwycięzcy, natomiast o miejsca III-IV zagrały zespoły przegrane w półfinale.

Ostatecznie zwycięzcą zawodów została reprezentacja ZSE Tczew, która będzie reprezentować powiat Tczewski w półfinale wojewódzkim.


KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA:

I miejsce ZSE Tczew
II miejsce UKLO Tczew
III miejsce ZSP Gniew
IV miejsce II LO Tczew
V - VI miejsce ZSP Pelplin, I LO Tczew
VII - VIII miejsce ZSB Tczew, ZSBiO Tczew


Skład Zespołu Zwycięskiego - ZSE Tczew:
Jagoda Białkowska, Dominika Janaszek, Aleksandra Jaśniewska, Weronika Knut, Oliwia Konkolewska, Sara Kosiecka, Sandra Małkowska, Agata Pruszak, Paulina Rynkowska,
nauczyciel wychowania fizycznego - Anna Wiśniewska.

Drukuj
Prześlij dalej