Wymiana młodzieży z klubów MKS Gryf Tczew i FSV Witten

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Wymiana młodzieży z klubów MKS Gryf Tczew i FSV Witten
Wspólny obóz sportowy zawodników MKS Gryf Tczew i FSV Witten rocznik 2006 i 2007. W dniach 20-25.06.2019 przebywała w Tczewie na zaproszenie MKS Gryf Tczew grupa zawodników z niemieckiego klubu FSV Witten.

Piłkarze z obu klubów wspólnie spędzili sześć niezapomnianych, pełnych emocji i wrażeń dni. Oprócz wspólnych treningów, meczów sparingowych i udziału w międzynarodowym turnieju piłki nożnej zawodnicy uczestniczyli w wielu wycieczkach poznając Tczew i jego okolice .
Zwiedzili zamek w Malborku, zabytki Gdańska i Sopotu. Oczywiście największe wrażenie na nich zrobił stadion Energa Gdańsk.
W projekcie wymiany młodzieży brało udział 18 dzieci z Tczewa i 16 z Witten.

Podczas podsumowania projektu wszyscy jego uczestnicy wyrazili swoją bardzo pozytywną opinię o programie , zapewniając organizatorów ,że były to dla nich bardzo interesująco spędzone dni. Korzystając z okazji chcielibyśmy podziękować prezydentowi Miasta Tczewa za objęcie patronatem i wsparcie finansowe projektu a także Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, bez pomocy której ten obóz na pewno by się nie odbył.

Współpraca pomiędzy klubami MKS Gryf Tczew i FSV Witten ma już wiele lat a kolejnym jej elementem będzie wyjazd w przyszłym roku do Witten dzieci z roczników 2006 i 2007.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +1

  xxx_gość

  02.07.2019, 20:41

  I pomyśleć, że całą współpracę (sportową) zapoczątkował UKS Hubertus Tczew, ponad 10 lat temu.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx8.xx1 
 • -3

  Fan_gość

  08.07.2019, 13:43

  A wszystko możliwe dzięki najlepszemu najwspanialszemu prezesowi klubu. Lubu dubu, Lubu dubu niech nam żyje prezes naszego klubu niech żyje nam Don fabinio.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx4.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.