Kolejne punkty Pogoni Dekpol Tczew

Pogoń Tczew (fot. mat. prasowe)
Tczew - Kolejne punkty Pogoni Dekpol Tczew
W sobotę w południe na własnym stadionie druzyna Pogoni podejmowała zespół Resovii Rzeszów. Początek spotkania należał do naszych zawodniczek. W 9 minucie po kilkupodaniowej akcji na w polu karnym znalazła się Katarzyna Nowak, która zagrała piłkę wzdłuż bramki, obrończyni z Rzeszowa chcąc przejąć piłkę niefortunnie skierowała ją do bramki.

Pogoń Dekpol Tczew 2 - 1 Resovia Rzeszów

Bramki (asysty):
9` bramka samobójcza
80` Magdalena Sobal (Joanna Ścisłowska)


Po kilku minutach Tczewianki mogły podwyższyć prowadzenie, niestety w sytuacji sam na sam z bramkarką pomyliła się Magdalena Sobal. Od 15 minut mecz bardzo się wyrównał, toczył się głównie w środkowej strefie boiska. W 33 minucie do remisu doprowadziły zawodniczki z Rzeszowa. Po dośrodkowaniu z lewej strony, uderzeniem głową akcje skończyła Karolina Kurasz. Pierwsza połowa zakończyła się remisem. Po przerwie nasze zawodniczki przejęły inicjatywę, kreowały sporo sytuacji podbramkowych jednakże brakowało ostatecznie precyzji. W 80 minucie po zagraniu od Joanny Ścisłowskiej z piłką w pole karne zabrała się Magdalena Sobal i lekkim uderzeniem obok wysoko interweniującej bramkarki skierowała piłkę do bramki. Końcówka spotkania była nerwowa w naszym wykonaniu, jednakże wynik już nie uległ zmianie.
W kolejnym spotkaniu Pogoń Tczew, na wyjeździe zmierzy się z liderem 1 ligi kobiet - Polonią Środa Wielkopolska.

Kowalik -Jeleń, Wziątek, Tabor, Rembalska, Czarnecka (Ścisłowska), Nowak (Banaszkiewicz), Kwiatkowska (Wołejszo), Osowska (Biskupska), Jędrzejewska, Sobal (Kurek)

Drukuj
Prześlij dalej