Grand Prix Tczewa w Tenisie ziemnym - I Turniej

Tenis (fot. mat. prasowe)
Tczew - Grand Prix Tczewa w Tenisie ziemnym - I Turniej

zobacz galerię zdjęć: 2
W minioną sobotę ruszyło GP Tczewa w Tenisie Ziemnym. Podobnie jak w ubiegłym roku w piątek miejsce miały silne opady deszczu i biurze, przez które nie wiadomo było czy pierwszy turniej cyklu zostanie rozegrany.

Jedna się udało, przez noc korty wyschły co pozwoliło na rozegranie turnieju.
Kategoria Junior zaczęła o godzinie 9:00 i rozegrała swoje mecze pod balonem.
Kategoria OPEN rozpoczęła rozgrywki o godzinie 11, ale mniej więcej w połowie pierwszej rundy znowu zaczęło padać. Organizator był przygotowany na tę okoliczność i rozgrywki zostały przeniesione na kryte korty pod balonem.
Mimo kapryśnej pogody w turnieju wzięło udział łącznie 15 zawodników - 3 osoby w kategorii Junior i 12 w kategorii OPEN - jedna osoba z kategorii OPEN zgłosiła się, ale nie wzięła udziału.

W kategorii JUNIOR zgłosiło się trzech zawodników. Młodzi sportowcy grali systemem "każdy z każdym". Najlepszy okazał się jedyny w tym gronie chłopak - Kacper Szypczyński, który wygrał wszystkie swoje mecze.

Klasyfikacja Skrzatów po I turnieju:
1. Kacper Szypczyński - 60 punktów
2. Lena Wilczewska - 48 punkty
3. Julia Wasilewska - 42 punkty

W kategorii OPEN tak jak w poprzednim roku widać było od samego że rywalizacja będzie zacięta. Mecze były bardzo wyrównane, pełne ciekawych zagrań.
Pierwszy turniej wygrał triumfator całego cyklu z zeszłego roku - Łukasz Pindel (Malbork), który w finale wygrał po tie breaku z Pawłem Waleckim (Starogard Gdański) 4:6; 6:2; 7:6 . W meczu o trzecie miejsce lepszy okazał się Andrzej Błaszkowski który, po ciekawym meczu pokonał Tomasza Jezierskiego z Malborka 6:3; 6:4.

Klasyfikacja OPEN po I turnieju:
1. Pindel Łukasz - 60 punktów
2. Paweł Walecki - 48 punkty
3. Andrzej Błaszkowski - 42 punkty
4. Tomasz Jezierski - 36 punktów

Drukuj
Prześlij dalej