Za nami bilardowe derby Tczewa w II lidze

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Za nami bilardowe derby Tczewa w II lidze
W sobotę 23 lutego o godzinie 12.00 bilardziści rozpoczęli rozgrywki w II Polskiej Lidze Bilardowej. Do rywalizacji przystąpiły dwie tczewskie drużyny: Arkadia II Tczew i Arkadia Junior Tczew. Już w pierwszej kolejce byliśmy świadkami bezpośredniego pojedynku pomiędzy tczewskimi zespołami.

W odmianę 8 bil najmłodszy zawodnik Arkadii Jakub Bottcher pewnie pokonał wicemistrzynię Polski juniorek Sandrę Aftka. Mateusz Grzębski udowodnił, że bardzo dobrze czuje się w odmianie 10bil i po doskonałym meczu ograł Łukasza Woźniaka. W pojedynku deblowym para Paweł Guziński / Cezary Antczak okazała się lepsza od pary Bartosz Sadoch / Jakub Śliżewski. W rewanżu do rywalizacji w 8 bil w drużynie Arkadii II przystąpił kapitan Cezary Antczak, natomiast Arkadia Junior posłała do boju ponownie Sandrę. Czarek nie dał swojej przeciwniczce żadnych szans i zwyciężył, przypisując swojemu zespołowi cenny punkt. W 10 bil debiutujący w rozgrywkach ligowych Paweł Guziński pewnie pokonał Adama Śmiałka. W ostatnim meczu tego dnia para Mateusz Grzębski / Mateusz Nowak zwyciężyli z parą Łukasz Woźniak / Bartosz Sadoch. Ostatecznie Arkadia II wysoko pokonała Arkadię Junior 6:0.

Bardzo wysokie zwycięstwo wywindowało drugą drużynę Arkadii do góry ligowej tabeli. Czy ten zespół jest już gotowy, aby pojechać na turniej finałowy II ligi? Na pewno taki początek pozwoli myśleć obiecująco na dalszą część sezonu. Arkadia Junior Tczew z innymi celami, ale doświadczenie zdobyte w rozgrywkach ligowych zaprocentuje w przyszłości.

Druga kolejka zaplanowana jest na 16 marca. Arkadia Junior Tczew na własnych stołach podejmie faworyta grupy BSB Maximus Bydgoszcz, zaś Arkadia II pojedzie do Gdańska na mecz z miejscowym Green II.


Szczegółowe wyniki na stronie http://www.bilard-sport.pl/liga/terminarz_2liga.php?grupa=2 .

Klub Sportowy Arkadia Tczew

Drukuj
Prześlij dalej