SPR SAMBOR TCZEW przed sezonem 2021/2022

(fot. mat. prasowe)
Tczew - SPR SAMBOR TCZEW przed sezonem 2021/2022
Już w sobotę 25.09 o 19:00 zawodniczki Sambora Tczew zmierzą się na wyjeździe z drużyną MKS PR URBIS Gniezno. Będzie to bardzo trudne spotkanie, gdyż wzmocniona przed sezonem ekipa z pierwszej stolicy Polski należy do grona faworytów w wyścigu po awans do Superligi.

W naszej drużynie przed rozgrywkami doszło do wielu zmian. Pierwszą byłą zmiana na stanowisku trenera - Adriana Kondraciuka zastąpił Bartłomiej Pepliński, który już wcześniej, w latach 2014-2016 prowadził Samborzanki, najpierw jako drugi trener, później jako pierwszy. Ostatnia lata spędził jako trener drużyny juniorów Wybrzeża Gdańsk. Pomagać będzie mu nie kto inny, jak Justyna Domnik.
Rewolucja dotknęła także skład. W tczewskich barwach nie zobaczymy już Marty Wiercioch, Agaty Skowrońskiej, Izy Świerżewskiej, Darii Cieślak, Sylwii Neitsch, Patrycji Orzłowskiej-Brzozy, Julii Kiwatrowskiej oraz Jagody Błaszkowskiej.
Do klubu przyszły za to Aleksandra Puckowska, dla której jest to powrót do Tczewa po 2 latach gry w Varsovii oraz Magdalena Mazur, która również już grała w Tczewie (sezon 2014/15), a w ostatnich latach skupiała się na grze w plażową odmianę szczypiorniaka. Jesteśmy w trakcie finalizowania przejścia zawodniczki, która jest wychowanką Sambora i również jest to dla niej powrót do rodzinnego miasta. Za to po przerwie macierzyńskiej do bramki wraca Aneta Szczuka.
Od zbliżających się rozgrywek drużynę seniorską zasilą także młode zawodniczki MKS Sambora Tczew. Są to Kamila Brejska, Oliwia Gierszewska, Emilia Cheda, Laura Maury i Oliwia Konkolewska. Wszystkie oczywiście zdolne, ale warto tutaj wspomnieć, że Emilia otrzymała w ubiegłym roku powołanie i uczestniczyła w zgrupowaniu reprezentacji Polski juniorek młodszych. Będzie zarazem najmłodszą zawodniczką w naszym zespole (rocznik 2005).
Jakie są cele? Przed drużyną zostało postawione zadanie zakończenia rozgrywek na miejscach 1-3. Mamy zespół po sporych zmianach, drużyna jest mocno odmłodzona, ale z całą pewnością utalentowana i gotowa na starcia ze wszystkimi ligowymi rywalkami. Ciekawostką jest fakt, że, w liczącej 18 zawodniczek kadrze, aż 14 z nich będą stanowiły wychowanki Sambora.

Liczymy na Wasze wsparcie, pierwsze spotkanie w Tczewie zagramy 16 października z SMS-em ZPRP II Płock. Oby nadal możliwy był wstęp kibiców i będziemy mogli zobaczyć się i kibicować Samborzankom w tczewskiej "Budowlance"!

Drukuj
Prześlij dalej