Pływacy na start

basen (fot. Tcz.pl)

odbyło się
20
02.2021
Sobota
Tczew - Pływacy na start
W dniu 20 lutego odbyły się długooczekiwane zawody Ligi Województwa Pomorskiego Młodzików w pływaniu. W Lęborku wystartowała 20 osobowa reprezentacja 12-to i 13-to latków UKS 2 Tczew. Pomimo bardzo krótkiego okresu przygotowawczego (większość zawodników trenowała w ferie, gdy TCSiR nie udostępnił pływalni dla naszych kadrowiczów) wyjazd należy uznać za udany.

Jako pierwsze wystartowały dziewczęta na dystansie 100 m stylem motylkowym. Aniela Koszałka ustanawiając swój rekord życiowy 1:25,06 zajęła V miejsce. Julia Romanek była XI a Liliana Bizewska XVI. Tym samym stylem wśród chłopców w kosmicznej pod względem czasu walce na VII miejscu finiszował Filip Bąk. W grupie młodszej dobry występ zaliczył Lucjan Szymkiewicz IX miejsce i Jacek Matczak XIII miejsce.

Bez chwili przerwy kolejną konkurencją było 100 m stylem klasycznym. Nasze młode "żabki" dzielnie sobie poczynały. Szczególnie należy wyróżnić Maję Dąbrowską i Michalinę Szramke.
Trenerzy bardzo skupieni czekali na pojedynek chłopców. A to za sprawą pojedynku Ryszarda Balcerowicza z byłem kolegą Pawłem Boberem (obecnie UKS Żabianka Gdańsk). Emocji naprawdę nie brakowało, walka toczyła się do samej ściany i .... o 0,15 s z czasem 1:26,30 Balcerowicz pokonał Bobera klasyfikując się na IV miejscu. Cóż, zawsze boli jak dobrzy zawodnicy zmieniają klub. Należy dodać, że w grupie młodszej dobry występ zanotował Marcel Leleniewski.

Gdy jeszcze ciśnienie nie opadło na starcie stanęły dziewczęta w stylu grzbietowym na dystansie 200 m. Aniela Koszałka popłynęła bardzo stylowo i dodatkowo w świetnym czasie 2:51,65 dającym jej III miejsce i brązowy medal. Chciałoby się krzyknąć nareszcie !!!! Radość z medalu udzieliła się wszystkim a czekał nas ostatni akcent indywidualny na 400 m stylem dowolnym. Bardzo wyczerpujący dystans, 16 długości basenu, wśród dziewcząt najlepiej połynęła Maja Dąbrowska zajmując VII miejsce. Wśród chłopców w jednej serii wystartowali Balcerowicz i Bąk kończąc ją w tej właśnie kolejności. Dodajmy, że bardzo dobrze zaczął Filip ale już po pierwszych 100 m Ryszard zaczął systematycznie przyspieczać osiągając czas 4:56,55. Każdy wynik poniżej 5 minut na tym dystansie dla tego przedziału wiekowego należy traktować z wielkim szacunkiem więc trener Waniewski z niedowierzaniem patrzył i łapał oddech. Należy podkreślić, że poziom w tej konkurencji był wręcz galaktyczny. Balcerowicz ostatecznie zajął VI miejsce (różnica między IV a VI miejscem to niecała 1 s) a Bąk IX.

Podsumowując najwięcej punktów FINA zdobyli: R. Balcerowicz 633, A. Koszałka 599, F. Bąk 550 i M. Dąbrowska 503.

W zawodach oprócz wspomnianego Pawła Bobera wzięła tczewianka Gabriela Chabowska (oboje UKS Żabianka Gdańsk). Paweł Bober startował na dystansie 100 m stylem klasycznym V miejsce i 100 m stylem motylkowym VI miejsce. Natomiast Gabrysia na 100 m stylem motylkowym zajęła II miejsce a na 400 m stylem dowolnym IV miejsce.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom osiągniętych wyników i życzymy dalszych udanych startów.

W najbliższy weekend odbywają się zawody Arena Grand Prix Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim gdzie wystartują tczwscy pływacy choć już nie pod flagą UKS 2 Tczew.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (10)
dodaj komentarz

 • -5

  Monika_gość_gość

  24.02.2021, 22:16

  Hej

  Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje gorące zdjęcia ;) tnij.tcz.pl/?u=99c73a

  Odpowiedz
  IP: 82.160.xx9.xxx 
 • +7

  Stiks_gość

  25.02.2021, 08:48

  Pływacy

  Brawo ,super życiówki , BĘDZIE TYLKO LEPIEJ. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy również za zawodników UKS Żabianka Gdańsk -wychowanków UKS 2 TCZEW już w sobotę i niedzielę (megatiming Video LIVE)

  Odpowiedz
  IP: 158.116.xx5.xx1 
 • +3

  do stiks_gość

  25.02.2021, 09:10

  pływacy

  Wychowankowie UKS 2 Tczew obecnie oprócz UKS Żabianki reprezentują barwy klubów ze Szczecina i Bydgoszczy

  Cytuj
  IP: 94.254.xx1.xx8 
  +1

  Stiks_gość_gość_gość

  26.02.2021, 07:43

  Kciuki trzymamy za wszystkich naszych pływaków lecz Ci ze Szczecina i Bydgoszczy nie startują w tych zawodach (Ostrowiec Świętokrzyski)

  Cytuj
  IP: 158.116.xx5.xx1 
 • +2

  Morgul_gość

  25.02.2021, 10:04

  Sport w Tczewie

  Trudno( bo kłody pod nogi) i bardzo ciężko (bo brak możliwości kontynuacji ) uprawiać w Tczewie pływanie po szkole podstawowej . Nikt z trenerów z tym nic nie robi A miasto obojętnie patrzy TO ODCHODZĄ do innych klubów . Szkoda

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx7.xx6 
 • +8

  Kot_gość

  25.02.2021, 12:09

  Brawo dzieciaki !!!!

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx8.xx9 
 • +3

  sportowiec_gość

  25.02.2021, 12:19

  klimat do pływania się skończył...

  Na początek gratulacje dla wyżej opisanych pływaków, życzenia powodzenia. A teraz do rzeczy. Gdzie te czasy kiedy na Mistrzostwach okręgu Pomorskiego puchar za klasyfikację generalną otrzymywali zawodnicy UKS 2 Tczew. Na jednych zawodach, w swoich kategoriach wiekowych wygrywali generalki (Kuchta, Neubauer, Wieczorkowski, Tasarz, i pozostali zawodnicy, którzy byli mistrzami na swoich koronnych dystansach, nie wspominając już czasów tczewskich olimpijek) . Ci zawodnicy corocznie przywozili medale Mistrzostw Polski. Mały ośrodek pływacki jakim jest UKS 2 Tczew przygotowywał zawodników, którzy stawali na podium Mistrzostw Polski z ośrodkami z takich miast jak Warszawa, Oświęcim, Wrocław, Bydgoszcz, Kraków czy Szczecin. Część z tych medalistów jest już poza Tczewem. Podobna sytuacja z sekcja wielobojową tego klubu. Tytaniczna praca jaką wykonywał i wykonuje UKS 2 Tczew została poważnie nadszarpnięta przez jakość współpracy TCSiR z klubem. Sport w Tczewie to dramat, a szkoda, bo potem dziwimy się, brakuje alternatywy dla cyfrowego życia, naszych dzieci, stosowania przez nie używek, podnoszenia ich dobrostanu zdrowotnego itp. Klimat przekłada się na zainteresowanie sportem, a w naszym mieście nie ma klimatu. Jak prowadzić zawodników do mistrzowskich wyników (a te działają na wyobraźnię pozostałych dzieciaków) skoro nie ma chemii pomiędzy klubami a władzami miasta. O ile szkolenie tych najmłodszych jeszcze jakoś wychodzi, a dzieje się to przede wszystkim w oparciu o zaangażowanie trenerów i działaczy (miasto oczywiście ma jakiś swój udział dając obiekty itp. natomiast diabeł tkwi w szczegółach i te działania są dalece niewystarczające) to potem jest już tragicznie. Pływanie wiemy jak to się skończyło i chyba nikt z władz łezki nie uronił, piłka nożna seniorska kopanie się po czołach w 6 klasie rozgrywkowej, kajaki musza się zadowolić kontenerami, piłka ręczna rezygnować z ekstraligi, a miłość i przychylność jest teraz przelewana na kobiecą piłę nożną (chwała dziewczynom i działaczom za sukcesy, ale to sport tak chętnie oglądany w naszym kraju jak polo, krykiet, podwodny hokej czy polo na słoniach, a jej oddziaływanie na wyobraźnię dzieci znikome). Konkluzja. Panie Prezydencie rozumiem, że sportu można nie lubić, nigdy nie trenować, nie rozumieć fascynacji nim, ale wówczas wystarczy się otoczyć kilkoma doradcami, którzy Panu dobrze doradzą i bez wchodzenia w d..ę będą współpracować. Chociażby w Tczewie było sto ośrodków fitness i rekreacja dla dorosłych na wysokim poziomie, to nie przełoży się to na dzieci i młodzież, a następne pokolenie z tych dobrodziejstw już nie skorzysta bo nie będzie miało minimalnego punktu odniesienia, że sport do zdrowie.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx0.xx2 
 • -4

  Mama_gość

  25.02.2021, 12:47

  dziękujemy

  Dziękujemy za komentarz Panie były trenerze.. ciągle nie może Pan odciąć pępowiny ? pomimo, że trenuje w Zielonej ? Trochę dystansu w końcu..

  Cytuj
  IP: 193.243.xx3.xx8 

  Rodzic_gość

  25.02.2021, 13:18

  Dodałbym jeszcze Borkowską, Wett, Wilejto, Kalkowskiego, Żurawskiego Wszyscy oni wyszli z pod ręki jednego trenera. Oskarżanego, opluwanego, zniesławianego. Co roku były medale Mistrzostw Polski. A teraz? Podziękujmy za to, wiemy komu. Znowu chciał zabrać trenerom gabinet i godzinę treningową grupie wyczynowej.

  Cytuj
  IP: 5.173.xx8.xx3 
 • +6

  sportowiec_gość

  26.02.2021, 09:58

  mama jak Dr. Jekyll and Ms. Hyde

  ty się Mama_gość zdecyduj kim jesteś, bo w innych artykułach komentowałeś/aś jako Abraham, Kamila, i AAA. Taka z ciebie mama, jak z tczewskiego basenu aquapark.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx0.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.