Samborzanki o zwycięstwo w hicie sezonu - zapowiedź meczu z Gnieznem

Tczew - Samborzanki o zwycięstwo w hicie sezonu - zapowiedź meczu z Gnieznem
W sobotę 19. stycznia o godz. 16:00 zawodniczki Sambora Tczew podejmą na własnym parkiecie MKS PR Urbis Gniezno. Gnieźnianki aktualnie są drugie w tabeli, wyprzedzając naszą drużynę jedynie przez minimalnie korzystniejszy wynik meczu, który odbył się w pierwszej stolicy Polski.

Spotkanie Samborzanek z MKS-em PR Urbis zapowiada się niezwykle ciekawie. 23. września 2018 roku w Gnieźnie gospodynie wygrały 22:21, kiedy to nasze zawodniczki w ostatnich sekundach nie wykorzystały okazji do zdobycia wyrównującej bramki i doprowadzenia tym samym do rzutów karnych. Mamy nadzieję, że tym razem tczewianki zafundują kibicom zwycięstwo.

O wygraną z gnieźniankami z pewnością nie będzie łatwo. W ostatniej kolejce wygrały one 32:22 z MTS-em Kwidzyn, w czym swój znaczny udział miała Jagoda Linkowska, zdobywczyni 11. bramek, aktualnie jest na 3. miejscu w klasyfikacji strzelczyń naszej grupy I ligi. Ma ona za sobą także występy w Superlidze, w barwach KPR-u Kobierzyce. Pewnym punktem wielkopolskiej ekipy jest także Joanna Sawicka, która przy okazji ostatniego meczu dała się we znaki Samborzankom poprzez bardzo twardą grę, na granicy faulu.


Samborzanki w ostatnim meczu pokonały na wyjeździe Drwęcę Novar Lubicz 38:27. Najwięcej bramek dla naszej drużyny zdobyła Julia Duszyńska (8 trafień), tym samym potwierdzając dobry sezon w swoim wykonaniu. Do bramki rywalek celnie rzucały także najmłodsze zawodniczki Sambora, co bardzo cieszyło oko kibiców, którzy licznie stawili się w Lubiczu.

Po raz kolejny serdecznie zapraszamy na to niezwykle ciekawie zapowiadające się spotkanie. 19.01.2019, godzina 16:00, hala przy ul. Królowej Marysieńki 10, bądźcie razem z Samborzankami, liczymy na Wasz doping! #RazemMożemyWięcej

Drukuj
Prześlij dalej