Sobota z medalami dla tczewskich szachistów

(fot. mat. prasowe)
W sobotę 27 maja w Gdańsku na terenie międzynarodowych Targów Gdańskich odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów w szachach szybkich. W salach Amber Expo grono zawodników reprezentujących nasze miasto i klub UKS SP11 Skoczek Tczew walczyło o medale.

Pierwsze miejsce w kategorii uczestników mistrzostw do lat 18, z kompletem punktów w dziewięciu wygranych partiach (wszystkie, które rozegrał), zajął Kacper Skrzypczyński, który już po raz kolejny pokazał swój niebywały talent do gry szachy. Rozgrywki na szachownicy odbywały się w tempie 10 minut + 5 sekund na ruch. Tego dnia na mistrzostwach sukcesy odnieśli także inni wychowankowie tczewskiego Skoczka, tj. w kategorii Juniorek do lat 18 pierwsze miejsce zajęła Paulina Filipek, trzecie miejsce w kategorii Młodzików do lat 10 zajął Franciszek Paszek, natomiast Jan Paszek zdobył piąte miejsce w kategorii Juniorów do lat 14. Gratulujemy wygranym i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!