Kosmopell Twoja Energia Arkadia Tczew po raz trzeci w Bilardowej Ekstraklasie

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Kosmopell Twoja Energia Arkadia Tczew po raz trzeci w Bilardowej Ekstraklasie
Po zwycięskim meczu barażowym bilardziści Arkadii przystąpili do pierwszej sesji rozgrywek o drużynowe mistrzostwo Polski. W kieleckiej Galerii Echo rozegrali trzy spotkania. Skład się nie zmienił: Mateusz Sząszor, Kamil Sząszor, Michał Stojałowski i Kacper Konkel. Zmienił się sponsor Kosmopell Twoja Energia. I właśnie z nową energią tczewianie przystąpili do sezonu 2020.

W pierwszym meczu Kosmopell Twoja Energia Arkadia Tczew zmierzyła się z aktualnym mistrzem Polski drużyną Cromo-Stal Katowice ( dawniej Konsalnet Warszawa ). Dzięki wielkiej walce wynik trzymał się w okolicach remisu aż do 11-11. Ostatecznie katowiczanie wygrali 14-12.

Takie bojowe nastawienie przeniosło się też na drugi mecz. Rywal mniej wymagający Hulakula Warszawa. Od początku ton rywalizacji nadawali tczewianie. Zwycięstwo do końca nie było zagrożone i mecz zakończył się wynikiem 14-6. Na pochwałę zasłużyła cała czwórka drużyny Kosmopell Twoja Energia.

W trzecim dniu pierwszego zjazdu Bilardowej Ekstraklasy kije skrzyżowaliśmy z zawodnikami Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki. Rywal z najwyższej półki, brązowy medalista 2019. Sił bilardzistom Arkadii wystarczyło do stanu 5-5, po czym rywale odskoczyli na kilka punktów. Pogoń za wynikiem zakończyła się na porażce 9-14. Pozostał mały niedosyt, bo z tego pojedynku można było "więcej wyciągnąć".


Ze wszystkich trzech startów drużyny Kosmopell Twoja Energia Arkadia Tczew ten był zdecydowanie najlepszy. Po trzech kolejkach zajmujemy czwartą lokatę. Walczymy dalej, już nie tylko o utrzymanie.

Drugi zjazd Bilardowej Ekstraklasy odbędzie się 4-6 czerwca 2020.
Wystartowała także II Polska Liga Bilardowa. Podobnie jak rok temu Arkadia zgłosiła dwa zespoły. W pierwszej kolejce rozegrano derby Tczewa, w których lepsi okazali się bilardziści składu Arkadia II ( Krzysztof Szczepański, Jakub Bottcher, Cezary Antczak, Paweł Guziński ).

Drukuj
Prześlij dalej