Zwycięstwo Pogoni Dekpol Tczew w Koninie!

(fot. mat. prasowe)
Po długiej przerwie reprezentacyjnej, w weekend, zawodniczki Pogoni Tczew wróciły do zmagań na Ekstraligowych boiskach, a ich rywalkami w pierwszej kolejce po zmaganiach kadrowych, były piłkarki KKPK Medyka Konin.

15/04/2023, Konin

KKPK Medyk Polomarket Konin 1 - 2 Pogoń Dekpol Tczew

15' Sobal

55' Sobal

68' Pakulska

W poprzedniej rundzie, kiedy to Tczewianki, gościły czterokrotne Mistrzynie Polski, rozprawiły się z nimi aż 4-2 po czterech bramkach, utrzymującej, wciąż dobrą formę strzelecką, Magdaleny Sobal. Znając wagę trzech punktów z sobotniego meczu, wyszły na niego w pełni skoncentrowane i dobrze przygotowane.

Walki o trzy punkty nie zamierzały odpuszczać również ich rywalki, dlatego w pierwszym kwadransie meczu kibice mogli obserwować wymianę ciosów oraz kreowanie się sytuacji zarówno pod jedną jak i drugą bramką. Choć pierwszy strzał w kierunku bramki oddały gospodynie, to Pogoń jako pierwsza zdobyła bramkę. W polu karnym nieprzepisowo zatrzymywana, przez Sashanę Campbell była Aleksandra Sudyk, a Magdalena Sobal pewnym uderzeniem zamieniła rzut karny na gola.

Po stracie bramki, to zawodniczki Medyka częściej znajdowały się w okolicach pola karnego podpiecznych Mateusza Sroki i to one próbowały pokonać Natalię Niemaszyk, natomiast uderzeniom brakowało skuteczności i celności. Do szatni więc, to zawodniczki z Tczewa schodziły z zaliczką na poczet drugiej połowy.

Na początku drugiej połowy Pogoń coraz pewniej kreowała grę, W 52. Minucie oko w oko z Oliwią Szymczak stanęła Kornelia Okoniewska, jednak to bramkarka drużyny z Konina, dwukrotnie stanęła górą nad napastniczką druzyny gości. Ofensywa ich zespołu jednak nie słabła i około 3 minuty później na tablicy wyników widniał już rezultat 0-2. Ponownie uderzała Sobal, tym razem po zamieszaniu w polu karnym i podaniu Julii Sitarz, wywalczyła sobie pozycję w polu karnym i "wsunęła" piłkę do siatki. Do 65. minuty Tczewianki mogły podwyższyć prowadzenie dwukrotnie, natomiast obie sytuacje "sam na sam" Magdaleny Sobal nie skończyły w siatce bramki bronionej przez Oliwię Szymczak.

W międzyczasie, przebudziły się gospodynie, w 68. Minucie bramkę kontaktową zdobyła Natalia Pakulska i dała tym samym nadzieję Medykowi na odwrócenie losów tego spotkania. Zawodniczki z Konina coraz częściej pojawiały się od tamtego momentu na połowie Pogoni, dochodząc do dobrych sytuacji na wyrównanie.

Jednak dobra postawa linii obronnej piłkarek z Tczewa, nie pozwoliła na zmianę rezultatu, już do końca spotkania. Swoje kolejne dwie sytuacje po stronie przeciwniczek miała jeszcze Sobal, natomiast jak się okazało, jedyne bramki w tym meczu padły do 70. Minuty meczu. Rezultat ten, pozwolił drużynie dopisać sobie do tabeli ligowej, bardzo ważne 3 punkty i oddalić się od strefy spadkowej.

Niemaszyk N., Tabor Ł., Jeleń J., Nowak K., Tobiczyk K. (90' Rembalska A.), Sitarz J. (60' Osowska V.), Sudyk A., Jędrzejewska J., Polańska R. (60' Ejzel K.), Sobal M. (84' Witek A.), Okoniewska K.